Αρχική Ενημέρωση Αγώνες Αποτελέσματα Άρθρα Προϊοντα & Υπηρεσίες Φωτογραφίες Βίντεο
High5 NSCoaching Kasimis Training X-treme Stores Top Cycles Triathlon
Ενημέρωση
27 Μαϊ 17 ← πίσω

Energy Aquathlon Championship 2017 – Πρόγραμμα και συμμετοχές

Όλα είναι έτοιμα για το Energy Aquathlon Championship 2017 & Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Aquathlon Π/Κ , ΠΠ/ΠΚ 2017 που θα διεξαχθεί αύριο Κυριακή 28 Μαΐου 2017 στην περιοχή Βαρέα του Δήμου Μεγάρων με διοργανωτές την Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου και το Δήμος Μεγάρων δια του Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Αθλητισμού "Ηρόδωρος".


Οι ηλεκτρονικές εγγραφές έχουν κλείσει και περισσότεροι από 170 αθλητές και αθλούμενοι όλων των ηλικιών έχουν δηλώσει συμμετοχή. Για όσους δεν πρόλαβαν και θέλουν να συμμετάσχουν, η γραμματεία του αγώνα θα δέχεται νέες εγγραφές από τις 8.00 το πρωί που θα ανοίξει.


Αναλυτικά το πρόγραμμα:

08:00 Άνοιγμα Γραμματείας και παράδοση πακέτου αθλητών
09:00 Άνοιγμα Ζώνης Αλλαγών
10:00 Εκκίνηση αγώνα Aquathlon Ανδρών – Γυναικών (1000μ κολύμβησης – 5χλμ τρεξίματος)
10:45 Εκκίνηση αγώνα Aquathlon super sprint Παίδων Κορασίδων (500μ κολύμβησης – 2,5χλμ τρεξίματος)
10:47 Εκκίνηση αγώνα Aquathlon super sprint Ανδρών – Γυναικών (500μ κολύμβησης – 2,5χλμ τρεξίματος)
11:15 Εκκίνηση αγώνα Aquathlon kids (200μ κολύμβησης – 1χλμ τρεξίματος)
12:00 Απονομές



Οι λίστες συμμετοχών ανά αγώνισμα (και ώρα εκκίνησης έχουν ως εξής):


Energy Aquathlon 1+5k
Ωρα εκκινησης 10:00

bib ΕΠΏΝΥΜΟ ΌΝΟΜΑ Φύλο Ηλικία Ομάδα-Σύλλογος
12 ARCHANIOTI JULIE F 43
10 DANIIL DIMITRIOS M 60
13 DERMITZAKIS IOANNIS M 44 SwimmingClub.gr
1 DIMAKI DENIZ F 40 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ
14 ELEFTHEROGLOU DIMITRIOS M 28 ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ
7 FILIPPIDOU KATERINA F 32 NS Coaching
15 GIATAGANAS GIANNIS M 34 Innocentric
8 GOUNTAS GIORGOS M 46 ΙΩΝάΣ
5 IOANNIDI ATHINA F 17 Παλμός Α.Σ.
16 KALOGEROPOULOS LEONIDAS M 51
17 KAPETANSTRATAKIS IOANNIS M 31
18 KATSANTONIS DIMITRIOS M 58 ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ
19 KOROLI ELENI F 52
20 KYPRIOTIS MIHALIS M 58 N.A.O.Kerkyras
21 LIMOURIS SPIROS M 36
22 LYMBEROPOULOU GRETA F 47 Athens Triathlon Team
23 MENTOS STAVROS M 44 TREFLE
24 MITROPOULOU CHRISTINA F 43
25 MPOUMPOUKAS STAVROS M 55
26 PAPPAS VASILEIOS M 19 GAS ILISOS
27 PETRAKIS TRIANTAFYLLOS M 52 sappaz
28 POLITI KATHERINA F 50
29 PREVEZIANOS VASILIS M 51
30 TSEVA SOFIA F 38 RED STAR TRIATHLON TEAM
31 VALIANOU MURTW F 27
32 XIRADAKIS PAVLOS M 38 -
33 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ M 42
34 ΑΛΕΞΆΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΊΑ F 27
35 ΑΝΔΡΈΟΥ ΣΤΑΎΡΟΣ M 25
36 ΑΡΓΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M 31 ATHENS TRIATHLON TEAM
37 ΒΑΡΕΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M 33
38 ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ M 26 ΟΠΑΝΑΘΛΟΝ
39 ΒΕΛΑΩΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 35
40 ΒΙΛΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 34 viliotis racing
41 ΒΛΑΧΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ M 60
42 ΒΟΡΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 43 ΟΡΣΙΠΠΟΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
43 ΓΑΝΤΖΟΣ ΑΒΡΑΑΜ M 24 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
44 ΓΑΝΤΖΟΥ ΕΛΕΝΑ F 26
11 ΓΚΟΤΖΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ M 28 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
45 ΓΚΟΥΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 50 FLYING GEESE RUNNING TEAM
46 ΓΚΟΥΜΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ M 47 Flying Geese Running & Swimming Team
2 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 28 A. Iσμαήλος A.E.
47 ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 33 AllTerrainRunners
6 ΖΕΡΙΚΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M 36 ARGOS SECURITY
48 ΖΗΚΑ ΛΙΑ F 49 RED STAR
49 ΖΥΓΟΥΜΗΣ ΘΕΜΗΣ M 41 alex endurance gang
50 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ M 46 LOS VATHROS
51 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 34 chalandri triathlon team
52 ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ M 33
53 ΚΑΣΦΊΚΗΣ ΑΧΙΛΛΈΑΣ M 38 Athens Triatlhon Team
54 ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ M 52 Red star
55 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 76 ΣΔΥΠ
56 ΚΑΨΟΥΡΟΥ ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ F 31 NS COACHING
57 ΚΙΡΠΌΤΙΝ ΛΙΟΥΝΤΜΊΛΑ F 52 Red Star Triathlon Club
58 ΚΛΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ M 43 OK ANYTIME MARKET
59 ΚΟΚΟΝΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 26
60 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΒΙΒΗ F 28 ΟΠΑΝΑΘΛΟΝ
61 ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 44 LOS VATHROS
62 ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ- ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ F 30
63 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ M 44
64 ΛΙΆΜΤΣΙΑΣ ΛΟΎΚΑΣ M 43 Swimming club
65 ΛΙΑΝΗ ΕΛΙΝΑ F 42 Athens Triathlon Team
66 ΜΆΝΘΑ ΈΛΛΗ F 21 Ποσειδώνας Ιλισίων
67 ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗ ΕΡΗ F 55 RED STAR TRIATHLON
3 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ M 19 NS COACHING-Γ.Α.Σ. ΙΛΙΣΟΣ
68 ΜΠΑΡΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΆΝΝΗΣ M 27
69 ΜΠΕΚΑ ΕΥΑ F 20
70 ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ M 49 IRONAUTS
71 ΝΑΟΥΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 43
72 ΝΤΆΛΛΑΣ ΝΊΚΟΣ M 27 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
73 ΠΑΝΤΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ F 21 ΓΣΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
74 ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 32 Cystic fibrosis/my athlete
75 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 50
9 ΠΟΝΗΡΕΑΣ ΝΙΚΟΣ M 17 Ν.Ο.ΚΥ.
76 ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ M 54 tri racing team
77 ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ M 47
78 ΡΟΣΙΕΡ ΣΕΜΙ M 18
79 ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ M 40 ΣΑΦΑΝΣ. / Top Cycles
80 ΣΙΓΆΛΑΣ ΓΙΆΝΝΗΣ M 16 Ε.Ο,ΤΡΙ
81 ΣΜΥΡΛΉΣ ΣΤΑΎΡΟΣ M 48
82 ΣΠΟΡΓΙΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ M 63 ΟΡΣΙΠΠΟΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
83 ΣΠΎΡΟΥ ΓΙΏΡΓΟΣ M 46 ΣΑΠΠΑΖ
84 ΣΤΑΜΑΤΕΛΌΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΌΛΑΟΣ M 16
4 ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΔΗΜΉΤΡΗΣ M 24 NS coaching
85 ΣΤΑΜΑΤΌΠΟΥΛΟΣ ΓΙΏΡΓΟΣ M 17 Παλμός
86 ΣΤΑΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ F 41
87 ΣΤΕΡΓΊΟΥ ΓΙΏΡΓΟΣ M 31
88 ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 48 ADIDAS RUNNERS ATHENS
89 ΤΖΌΛΑΣ ΙΩΆΝΝΗΣ M 16 ΆΣ ΠΑΛΜΟΣ
90 ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 40 ΑΓΕΥΣ
91 ΤΣΑΜΗΣ ΚΩΣΤΑΣ M 38 Ανεξάρτητος
92 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 21 Σ.Κ ΡΟΗ
93 ΤΣΟΥΡΟΥΚΤΖΉ ΑΝΑΣΤΑΣΊΑ F 26 Ολυμπιακός
94 ΧΑΣΙΩΤΗ ΛΙΑΝΑ F 31 nsc
95 ΧΑΤΖΗΙΑΚΩΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M 44
96 ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΦΕΝΝΗ F 56 RED STAR TRIATHLON



Aquathlon Relay 1+5k
Ωρα εκκινησης 10:00
199 ΔΑΝΙΗΛ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ M
198 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΕΡΤΑΚΗΣ M
197 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΙΣ ΓΚΟΛΦΗΣ ΓΙΏΡΓΟΣ M
196 ΤΖΑΓΆΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΒΟΥ ΒΟΥΛΑ F
195 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ F
200 ΡΑΦΑΙΝΤΙΝΑ ΠΑΤΡΙΚΕΛΛΗ ΓΡΗΓΌΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ F
194 ΣΕΒΗΡΑ ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΣΤΑΦΥΛΑΡΑΚΗΣ F
193 ΟΖΙΝΗΣ ΤΖΕΜΠΕΛΙΚΟΣ M
192 ΤΣΑΚΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΉ ΜΑΡΊΑ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ F
191 ΦΎΤΟΥ ΑΛΕΞΆΝΔΡΑ ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΏΤΟΥ ΣΕΡΑΦΕΊΜ F



Aquathlon super sprint 0,5+2,5k

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π-Κ Α & Β
Ώρα εκκίνησης: 10:45
bib ΕΠΏΝΥΜΟ ΌΝΟΜΑ Φύλο Ηλικία Ομάδα-Σύλλογος

104 MICHALOPOULOU ATHINA F 15
105 MITROPAPA APOLLONIA F 13 Red star
112 WOODGATE ROBYN F 14 N.O.KY.
113 WOODGATE LOUIS M 15 N.O.KY
114 ΑΓΓΕΛΊΝΑΣ ΟΔΥΣΣΈΑΣ M 13 Ν.Ο.ΚΥ.
115 ΑΡΝΟΚΟΎΡΟΣ ΔΗΜΉΤΡΗΣ M 13 Ν.Ο.ΚΥ.
116 ΒΑΛΜΑ ΑΙΜΙΛΙΑ F 13 RED STAR TRIATHLON CLUB

118 ΓΑΪΤΆΝΗ ΠΗΝΕΛΌΠΗ F 15 Ν.Ο.ΚΥ
119 ΓΕΩΡΓΙΆΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΉ - ΣΟΦΊΑ F 13 Θησέας Ζωγράφου
120 ΓΚΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 13 RED STAR
121 ΙΓΝΆΤ ΛΟΥΤΣΙΆΝ M 12 Ν.Ο.ΚΥ.
123 ΚΑΚΟΎΤΗ ΜΑΛΈΝΑ F 13 Ν.Ο.ΚΥ.
125 ΚΟΛΟΣΚΌΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ M 14 Ν.Ο.ΚΥ.
129 ΜΑΡΛΆΝΤΗ ΙΩΆΝΝΑ F 13 Ν.Ο.ΚΥ.
133 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ M 12 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
135 ΠΑΠΠΆΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 15 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ
136 ΠΕΘΕΡΙΩΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ M 15 Α.Ε ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
137 ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ M 14
141 ΤΌΔΕ ΕΎΑ F 13 Ν.Ο.ΚΥ.
143 ΧΑΡΑΛΑΜΠΌΠΟΥΛΟΣ ΧΆΡΗΣ M 14 Ν.Ο.ΚΥ
144 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ M 12



Energy Aquathlon super sprint 0,5+2,5k

Ωρα εκκινησης 10:47
bib ΕΠΏΝΥΜΟ ΌΝΟΜΑ Φύλο Ηλικία Ομάδα-Σύλλογος
103 ATHANASIADHS DHMHTRIOS M 26
106 MITSAKOS ANTONIS M 32
107 PAPOURTZIS NIFON M 41 Marvin
108 PAPPAS VASILEIOS M 19 GAS ILISOS
109 PAPPAS PANTELEIMON M 46
110 STAVROU KOSTAS M 28 Nscoaching
111 TAVEIRA KATY F 37 myathlete
117 ΒΙΔΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M 36 Πυκνή Βλάστηση
122 ΙΩΑΝΝΊΔΗ ΌΛΓΑ F 21 Α.Σ.Παλμός
101 ΚΑΖΑΜΑΡΙΩΤΗ ΜΑΡΙΛΟΥ F 16 ΠΑΛΜΟΣ.Α.Σ
102 ΚΑΦΩΡΟΣ ΑΛΚΗΣ M 24 RED STAR
124 ΚΛΑΟΥΔΆΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 52 Sunvalue
126 ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ-ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΑΛΚΗΣΤΙΣ F 25
127 ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ-ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΟΣ M 23
128 ΜΑΚΡΙΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ-ΕΛΙΝΑ F 32 ΜΠΑΟΥΛΑ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
130 ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΝΟΣ M 32 triathlonchalkida team
131 ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ M 37
132 ΠΑΠΑΔΆΚΗΣ ΜΙΧΑΉΛ M 20 Nuventi Triathlon
134 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ M 46
138 ΡΟΥΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 32 ΣΔΥΜ
139 ΣΑΟΥΓΚΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ M 23 ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ MULTISPORT
140 ΣΙΓΑΛΑΣ ΜΑΡΚΟΣ M 34
100 ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ M 36 Energy Races
142 ΤΣΟΥΛΆΚΟΣ ΓΙΆΝΝΗΣ M 43 αγωγή- αργης



Aquathlon kids 0,2+1k
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α & Β
Ωρα εκκινησης 11:15

bib ΕΠΏΝΥΜΟ ΌΝΟΜΑ Φύλο Ηλικία Ομάδα-Σύλλογος
150 ΑΝΑΓΝΏΣΤΟΥ ΣΩΤΉΡΙΟΣ M 8 Α.Ε. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
151 ΑΡΝΟΚΟΎΡΟΣ ΓΙΏΡΓΟΣ M 10 Ν.Ο.ΚΥ.
152 ΒΑΛΒΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ M 9 Α.Ε. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
153 ΓΚΕΛΗ ΑΜΑΝΤΑ F 11 RED STAR
154 ΚΑΚΟΎΤΗ ΗΛΙΆΝΑ F 9 Ν.Ο.ΚΥ.
155 ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ M 8 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
156 ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ ΘΩΜΑΣ M 11 Red star
157 ΚΟΛΟΣΚΌΠΗ ΜΑΡΊΒΑ F 11 Ν.Ο.ΚΥ.
158 ΚΟΥΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 11 ΑΕ.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
159 ΜΙΧΑΉΛ ΝΊΚΟΣ M 9 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
160 ΝΑΟΥΜ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΜΑΡΙΑ F 10
161 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ M 11 ΑΕ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
162 ΣΊΣΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ M 9 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
163 ΣΚΟΤΆΔΗ ΜΆΡΘΑ F 10 Ν.Ο.ΚΥ.
164 ΣΚΟΤΆΔΗ ΝΑΥΣΙΚΆ F 9 Ν.Ο.ΚΥ.
165 ΤΖΑΚΙΑ ΣΟΦΙΑ F 9 Ν.Ο.ΚΥ.
166 ΧΑΒΈΛΑΣ ΝΙΚΌΛΑΟΣ M 11 RED STAR

Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Σχόλια αναγνωστών
Triathon1

Garmin

Energy Races

Triathlon Hellas

DHL
Zone3
nutrinews

Το trinews.gr είναι ένα portal αφιερωμένο στο τρίαθλο, με ειδήσεις, αγώνες και άρθρα - Όροι Χρήσης - Επικοινωνία: info [at] trinews [dot] gr

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - FitnessPulse.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News