Αρχική Ενημέρωση Αγώνες Αποτελέσματα Άρθρα Προϊοντα & Υπηρεσίες Φωτογραφίες Βίντεο
High5 NSCoaching Kasimis Training X-treme Stores Top Cycles Triathlon
Αποτελέσματα
08 Ιουλ 18 ← πίσω

Τρίαθλον Ευρώτα 2018

Evrotas Triathlon 2018
Overall Results
July 08, 2018


Ανεπίσημα Αποτελέσματα



Sprint Triathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 LOUIS WOODGATE 1 16 8:57.1 31:02.6 20:30.1 1:00:29.8 N.O.KY.
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΕΛΗΣ 36 34 11:02.9 31:55.7 21:04.3 1:04:03.1 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ - MINISTRY - KRO
3 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΠΑΡΗ 59 27 10:33.5 35:55.4 20:35.3 1:07:04.4
4 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΥΤΣΗΣ 33 22 14:12.3 34:11.8 18:58.5 1:07:22.8 ΣΔΥΜ
5 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΥΖΑΣ 30 28 12:15.2 35:38.1 20:13.4 1:08:06.8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΒΟΡΒΗΣ
6 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΙΟΚΑΣ 13 43 13:42.9 34:38.3 20:13.2 1:08:34.4 SNAILS
7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ 8 35 14:55.8 59:49.7 1:14:45.5 VLAXAKIS TEAM
8 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 18 47 13:39.8 34:54.2 26:46.0 1:15:20.0 LOS VATHROS - ΣΔΥΜ
9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 12 36 14:53.4 35:55.8 25:11.9 1:16:01.1 ΚΑΝΕΝΑΣ
10 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΕΝΟΣ 27 52 14:41.5 41:33.7 21:13.4 1:17:28.7 ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΜΠΕΡΤΟΣ 6 54 18:57.7 36:27.2 22:29.2 1:17:54.3 Crommidas coaching
12 ΤΑΣΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ 26 43 13:52.3 40:09.2 24:02.6 1:18:04.1
13 ΤΖΑΝΗΣ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ 29 49 16:32.5 38:50.2 23:51.2 1:19:14.0 Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
14 ΝΑΣΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ 21 33 14:04.5 41:44.8 23:44.0 1:19:33.4 THE RUNNERS PROJECT
15 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ 38 35 17:10.3 40:44.5 22:33.4 1:20:28.3 VLAXAKIS TEAM
16 CHRISTINS RIGHTWEISER 3 37 15:53.0 39:35.8 25:42.0 1:21:10.9
17 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΗΣ 24 25 16:02.7 44:27.3 23:33.2 1:24:03.2 VLAXAKIS TEAM
18 ΠΕΤΡΟΣ ΛΥΚΑΚΟΣ 22 31 16:57.8 40:06.6 27:22.5 1:24:27.0 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
19 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 11 21 14:47.2 49:35.3 22:54.4 1:27:17.0
20 ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 5 43 15:07.4 46:27.2 26:37.3 1:28:12.1 Π.Α.Ο.Κ
21 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΣ 34 45 16:20.5 46:34.1 26:17.6 1:29:12.3
22 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒΡΑΑΜ 4 52 16:26.9 43:40.4 30:19.1 1:30:26.5 SNAILS TEAM
23 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΠΥΡΑΚΟΣ 39 43 16:37.3 49:08.4 26:30.2 1:32:16.0
24 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΡΙΣΤΑΚΟΥ 37 48 17:57.7 1:14:26.7 1:32:24.4
25 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΙΡΑΚΟΣ 28 36 16:58.7 42:28.7 33:15.4 1:32:43.0
26 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 7 21 21:19.1 46:41.6 25:16.4 1:33:17.2
27 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ 14 33 21:37.5 44:28.5 27:24.7 1:33:30.8 Kourkourikis training group
28 DIANNE DRAZINSKI 2 60 19:08.0 45:36.6 29:49.9 1:34:34.7
29 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 23 49 21:57.0 42:44.4 33:47.0 1:37:34,4 Ανεξαρτητοσ
30 ΑΛΕΞΙΟΣ ΜΙΣΕΓΙΑΝΝΙΔΗΣ 25 33 17:59.0 54:13.9 26:34.7 1:38:47.7
31 ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΕΩΡΓΑΡΑΚΟΥ 62 37 15:06.5 51:03.7 32:58.5 1:39:08.8
DNS ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ 9 51 ΣΔΥΜ ΘΗΒΑΣ
DNS ΕΛΕΝΑ ΓΑΝΤΖΟΥ 10 27
DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ 15 28 ανεξαρτητος
DNS ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 16 41 e-mmanouil.gr
DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 17 42
DNS ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΑΝΤΖΑΣ 19 26
DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΥΤΡΑΚΟΣ 20 42
DNS ΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 31 62
DNS ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ 32 37 ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ
DNS ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΣΑΒΑΛΟΣ 35 49 SNAILS TRI



Aquathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ 48 37 16:18.7 25:13.8 41:32.6 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ
2 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΙΡΑΚΟΣ 54 37 16:23.9 25:22.9 41:46.8 VLAXAKIS TEAM
3 ΑΝΝΑ ΧΑΡΑΜΗ 58 34 17:33.5 26:35.1 44:08.6 VLAXAKIS TEAM
4 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΟΣ 47 44 18:08.2 27:01.5 45:09.8 Α.Π.Σ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ
5 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΥΡΑΣ 51 37 17:02.5 31:44.1 48:46.6 ΣΔΥΜ
6 ΝΙΚΟΣ ΛΙΑΡΑΚΟΣ 50 19 27:59.8 27:22.6 55:22.4
7 ΑΝΝΑ ΜΑΝΤΖΑΒΡΑΚΟΥ 52 36 28:00.6 34:37.6 1:02:38.2 Α.Π.Σ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ
DNS ΣΤΕΛΛΑ ΚΩΛΕΤΤΗ 49 44 THE RUNNERS PROJECT
DNS ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΝΤΟΣ 53 45 PAO MASTERS
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 55 43
DNS ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ 56 17 ΚΡΟΚΕΑΤΙΚΟΣ
DNS ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑ ΤΣΑΚΑΚΟΥ 57 28 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ



Relay Triathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ 41 0 9:32.3 28:24.7 18:20.1 56:17.1 ΟΜΑΔΑ 2
2 ΜΑΤΙΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 42 0 16:23.2 31:39.2 18:32.3 1:06:34.8 ΟΜΑΔΑ 3
3 NORAHN HONKALA 45 0 13:44.7 35:23.8 17:59.1 1:07:07.6 ΟΜΑΔΑ 6
4 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 44 0 17:41.8 31:49.6 18:36.5 1:08:07.9 ΟΜΑΔΑ 5
5 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 43 0 17:18.9 31:02.9 20:09.9 1:08:31.7 ΟΜΑΔΑ 4
6 ΕΛΕΝΗ ΣΓΟΥΡΑ 46 0 10:13.3 31:13.9 27:27.4 1:08:54.8 ΟΜΑΔΑ 7
7 ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 40 0 14:45.7 40:04.4 22:21.2 1:17:11.4 ΟΜΑΔΑ 1



Run 5k
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΣΑΒΑΛΑΣ 97 18:57.3
2 ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΤΑΘΑΚΟΣ 95 19:02.8
3 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΑΒΑΛΑΣ 96 20:00.9
4 ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ 92 20:23.6
5 ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ 80 21:23.1
6 ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΑΚΑΣ 60 21:35.5
7 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 85 22:19.2
8 ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΩΤΣΑΡΗΣ 91 23:10.4
9 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ 81 24:01.7
10 ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΤΗ 90 24:13.6
11 ΤΑΤΙΑΝΑ TALMACI 78 25:00.7
12 ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ 89 25:47.3
13 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ 86 27:16.8
14 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΡΑΚΑΡΗΣ 83 27:18.7 ΑΣ ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ
15 ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΟΥΛΑΚΟΥ 93 27:48.6
16 ΝΕΦΕΛΗ ΚΑΣΤΑΝΙΑ 87 29:02.8
17 ΛΕΩΝΗ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 79 29:43.7
18 ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΡΕ 88 35:16.5
19 ΜΙΚΑ ΒΕΝΙΖΕΛΑΚΟΥ 82 35:22.8
20 ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΡΕΒΕΝΑ 94 35:25.5
21 ΜΠΑΜΠΗΣ ΡΕΝΙΕΡΗΣ 100 35:25.6
DNS ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ 84
DNS ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΣΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗ 98
DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΡΑΜΗΣ 99



AGE GROUP



Female 20 to 29
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 3 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΠΑΡΗ 27 59 10:33.5 35:55.4 20:35.3 1:07:04.4


Female 30 to 39
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 16 CHRISTINS RIGHTWEISER 37 3 15:53.0 39:35.8 25:42.0 1:21:10.9
2 30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΕΩΡΓΑΡΑΚΟΥ 37 62 15:06.5 51:03.7 32:58.5 1:39:08.8


Female 40 and Over
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 24 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΡΙΣΤΑΚΟΥ 48 37 17:57.7 1:14:26.7 1:32:24.4
2 28 DIANNE DRAZINSKI 60 2 19:08.0 45:36.6 29:49.9 1:34:34.7
DNS DNS ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ 51 9 ΣΔΥΜ ΘΗΒΑΣ


Male 19 and Under
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 1 LOUIS WOODGATE 16 1 8:57.1 31:02.6 20:30.1 1:00:29.8 N.O.KY.


Male 20 to 29
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 4 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΥΤΣΗΣ 22 33 14:12.3 34:11.8 18:58.5 1:07:22.8 ΣΔΥΜ
2 5 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΥΖΑΣ 28 30 12:15.2 35:38.1 20:13.4 1:08:06.8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΒΟΡΒΗΣ
3 17 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΗΣ 25 24 16:02.7 44:27.3 23:33.2 1:24:03.2 VLAXAKIS TEAM
4 19 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 21 11 14:47.2 49:35.3 22:54.4 1:27:17.0
5 26 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 21 7 21:19.1 46:41.6 25:16.4 1:33:17.2
DNS DNS ΕΛΕΝΑ ΓΑΝΤΖΟΥ 27 10
DNS DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ 28 15 ανεξαρτητος
DNS DNS ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΑΝΤΖΑΣ 26 19



Male 30 to 39
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΕΛΗΣ 34 36 11:02.9 31:55.7 21:04.3 1:04:03.1 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ - MINISTRY - KRO
2 7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ 35 8 14:55.8 59:49.7 1:14:45.5 VLAXAKIS TEAM
3 9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 36 12 14:53.4 35:55.8 25:11.9 1:16:01.1 ΚΑΝΕΝΑΣ
4 14 ΝΑΣΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ 33 21 14:04.5 41:44.8 23:44.0 1:19:33.4 THE RUNNERS PROJECT
5 15 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ 35 38 17:10.3 40:44.5 22:33.4 1:20:28.3 VLAXAKIS TEAM
6 18 ΠΕΤΡΟΣ ΛΥΚΑΚΟΣ 31 22 16:57.8 40:06.6 27:22.5 1:24:27.0 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
7 25 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΙΡΑΚΟΣ 36 28 16:58.7 42:28.7 33:15.4 1:32:43.0
8 27 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ 33 14 21:37.5 44:28.5 27:24.7 1:33:30.8 Kourkourikis training group
9 29 ΑΛΕΞΙΟΣ ΜΙΣΕΓΙΑΝΝΙΔΗΣ 33 25 17:59.0 54:13.9 26:34.7 1:38:47.7
DNS DNS ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ 37 32 ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ



Male 40 to 49
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 6 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΙΟΚΑΣ 43 13 13:42.9 34:38.3 20:13.2 1:08:34.4 SNAILS
2 8 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 47 18 13:39.8 34:54.2 26:46.0 1:15:20.0 LOS VATHROS - ΣΔΥΜ
3 12 ΤΑΣΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ 43 26 13:52.3 40:09.2 24:02.6 1:18:04.1
4 13 ΤΖΑΝΗΣ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ 49 29 16:32.5 38:50.2 23:51.2 1:19:14.0 Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
5 20 ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 43 5 15:07.4 46:27.2 26:37.3 1:28:12.1 Π.Α.Ο.Κ
6 21 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΣ 45 34 16:20.5 46:34.1 26:17.6 1:29:12.3
7 23 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΠΥΡΑΚΟΣ 43 39 16:37.3 49:08.4 26:30.2 1:32:16.0
8 29 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 23 49 21:57.0 42:44.4 33:47.0 1:37:34,4 Ανεξαρτητοσ
DNS DNS ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 41 16 e-mmanouil.gr
DNS DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 42 17
DNS DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΥΤΡΑΚΟΣ 42 20
DNS DNS ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΣΑΒΑΛΟΣ 49 35 SNAILS TRI


Male 50 and Over
Place Overall Plc Name Age bib SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 10 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΕΝΟΣ 52 27 14:41.5 41:33.7 21:13.4 1:17:28.7 ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
2 11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΜΠΕΡΤΟΣ 54 6 18:57.7 36:27.2 22:29.2 1:17:54.3 Crommidas coaching
3 22 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒΡΑΑΜ 52 4 16:26.9 43:40.4 30:19.1 1:30:26.5 SNAILS TEAM
DNS DNS ΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 62 31

Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Σχόλια αναγνωστών
Multisport Festival Loutraki

Edipsos Multisport Festival

Salamina

Garmin FR family

Energy Races

Triathlon Hellas

nutrinews

Το trinews.gr είναι ένα portal αφιερωμένο στο τρίαθλο, με ειδήσεις, αγώνες και άρθρα - Όροι Χρήσης - Επικοινωνία: info [at] trinews [dot] gr

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - FitnessPulse.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News