Αρχική Ενημέρωση Αγώνες Αποτελέσματα Άρθρα Προϊοντα & Υπηρεσίες Φωτογραφίες Βίντεο
High5 NSCoaching Kasimis Training X-treme Stores Top Cycles Triathlon
Αποτελέσματα
10 Σεπ 16 ← πίσω

Νάξαθλον 2016

Naxathlon 2016 Results
September 10, 2016
TRIATHLON HELLAS

OVERALL
Place Name Bib Team Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ 1 NS COACHING 28 10:26.6 0:48.6 33:24.3 0:39.9 18:30.8 1:03:50.4
2 GEORGE ALYFANTIS 2 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 37 10:58.9 0:46.2 33:00.3 0:32.6 19:01.9 1:04:20.1
3 ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΚΑΤΣΙΟΣ 45 ΤΡΙΟΔΙΟ 36 15:20.4 1:00.3 35:43.6 0:32.8 19:38.5 1:12:15.8
4 ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ ΧΑΝΤΖΙΑΡΑΣ 3 NS COACHING 33 13:42.4 1:02.1 37:40.6 0:33.4 20:57.9 1:13:56.7
5 ΧΡΗΣΤΟΣ ΦΡΑΝΤΖΗΣ 31 ΑΠΟΠ 31 16:38.5 1:12.5 35:56.3 0:52.7 20:00.2 1:14:40.3
6 ΜΑΡΊΑ ΠΑΝΤΕΛΑΊΟΥ 38 ΝΟΠ 31 13:40.8 1:26.9 36:59.4 1:02.7 22:30.5 1:15:40.4
7 ΝΊΚΟΣ ΚΕΧΆΟΓΛΟΥ 27 Πανναξιακός 35 15:32.4 1:41.8 37:05.3 0:53.4 21:40.1 1:16:53.2
8 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΝΤΑΦΑΛΙΆΣ 36 36 15:22.0 1:05.7 37:49.6 0:36.2 23:20.9 1:18:14.6
9 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΟΓΛΟΥ 24 39 13:24.4 0:59.0 40:29.4 0:47.1 25:07.9 1:20:47.9
10 STEFANOS SPANOS 6 53 17:48.9 1:29.2 38:42.7 1:17.2 23:09.0 1:22:27.1
11 ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ 39 Paros Active 40 16:23.8 1:24.5 43:18.6 0:39.0 21:37.7 1:23:23.8
12 HALLVARD INDGJERD 12 Ποδηλατικός Όμιλος Νάξου 30 17:38.2 1:58.0 39:53.2 1:32.7 23:32.7 1:24:35.1
13 ΠΈΤΡΟΣ ΜΠΟΥΡΝΈΛΗΣ 35 AO Μυκόνου 27 19:03.2 1:30.4 41:20.8 0:35.7 22:21.1 1:24:51.3
14 COLIN BROWN 11 Greece 52 17:31.6 2:21.1 41:05.1 0:51.2 25:24.0 1:27:13.2
15 ΙΩΣΉΦ ΒΆΓΓΕΡ 19 51 16:16.4 2:04.9 45:34.6 1:10.7 23:45.7 1:28:52.5
16 ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΥΠΛΙΩΤΗΣ 46 50 18:17.2 0:58.7 42:15.1 0:58.8 26:46.9 1:29:16.9
17 ΙΩΣΉΦ ΜΠΕΪΝΤΆΡΗΣ 32 37 13:49.9 1:58.3 43:40.6 1:17.2 29:31.2 1:30:17.3
18 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΙΟΛΔΑΣΗΣ 21 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ 40 17:36.9 2:59.9 50:13.6 0:40.1 24:56.3 1:36:27.1
19 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 48 16 22:52.5 1:55.4 42:47.3 0:59.1 28:01.9 1:36:36.3
20 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΛΤΕΖ 49 50 17:28.5 3:51.4 46:11.6 2:04.6 27:10.9 1:36:47.2
21 ΑΝΝΑ ΚΒΑΣΤ 26 ΝΟΠ 15 17:08.8 1:33.1 52:26.3 0:40.8 27:26.2 1:39:15.3
22 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΛΛΗΝΔΡΑΣ 20 ΑΕΠΕ.ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ 41 18:12.2 2:43.9 50:10.4 1:48.3 26:22.1 1:39:17.1
23 ΧΡΥΣΟΎΛΑ ΛΑΟΎΔΗ 8 ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ 39 22:26.4 2:12.5 49:10.0 1:02.7 27:17.6 1:42:09.4
24 ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΡΟΥΤΣΗΣ 47 16 24:01.5 2:11.0 44:09.0 1:03.2 32:40.9 1:44:05.8
25 ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ 33 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 37 15:37.1 2:45.6 58:58.5 0:55.7 26:39.5 1:44:56.6
26 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΚΑΤΣΆΝΗΣ 25 38 18:34.4 3:15.7 55:29.2 0:56.0 28:20.1 1:46:35.6
27 ΑΝΔΡΈΑΣ ΣΑΡΑΛΙΏΤΗΣ 41 LEMON 53 20:44.8 2:49.9 56:37.7 0:51.3 26:35.4 1:47:39.3
28 ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΣΤΑΥΡΙΑΝΌΣ 43 50 1:53:52.0 1:53:52.0
29 GEORG POMMER 44 61 16:52.0 4:05.2 1:05:49.0 1:58.0 46:32.5 2:15:16.9
30 ΟΜΗΡΟΣ ΓΙΟΣΜΑΣ 22 30 28:08.6 5:52.8 1:12:13.8 1:06.4 40:38.1 2:28:00.0
DNS MARIA PANTELEOU 13 30
DNS STATHIS PANTELIS 4 NS Coaching 34
DNS GEORGIOS SILIGARDOS 14 Indipendente 41
DNS GIORGOS SOULIS 15 ATP Training 39
DNS ALEXANDROS SPANOS 16 16
DNS MANOLIS SPANOS 17 25
DNS PETROS TOUSES 18 27
DNS ΖΑΦΕΊΡΗΣ ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ 9 Κρόνος Νικαίας/ Solo bars 47
DNS ΝΊΚΗ ΚΌΤΣΙΦΑ 10 Α.Σ.Παλμός 38
DNS ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΤΣΑΥΤΑΚΗΣ 28 ΑΠΟΠ 46
DNS ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ 30 47
DNS ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ 34 IRONAUTS 48
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ 37 28
DNS ΣΩΤΉΡΗΣ ΠΑΤΡΏΝΗΣ 40 24
DNS ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΕΡΕΤΗΣ 42 34
DNS ΣΤΑΜΑΤΊΝΑ ΣΙΔΕΡΉ 7 NS - Coaching 32
DQ ΑΝΤΏΝΗΣ ΛΟΥΜΙΏΤΗΣ 29 41 14:50.6 1:50.9 36:27.7 0:42.5 33:48.8 1:27:40.6



TEAM RELAY
Place Team's Captain Bib Number Team's Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΜΑΝΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 87 NAXOS REAL BIKE 9:59.4 0:42.8 35:43.6 0:40.4 18:24.8 1:05:31.2 ΜΑΝΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΝΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΙΛΙΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
2 ΜΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΜΗΝΑΣ 90 ΖΑΦΕΙΡΗ ΜΑΡΙΑ 11:42.0 0:42.2 34:09.0 0:34.8 19:56.8 1:07:04.9 ΖΑΦΕΙΡΗ ΜΑΡΙΑ ΜΗΝΑΣ ΜΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
3 Καραμπίνης Ευθύμιος 84 REAL BIKE 10:25.5 0:36.2 40:23.0 0:35.4 19:37.7 1:11:37.9 Πατέλης Μάρκος Καραμπίνης Ευθύμιος ΒΡΕΤΤΟΣ ΝΙΚΟΣ
4 Spanou Lydia 81 13:28.3 0:38.3 39:10.3 0:26.8 20:39.9 1:14:23.7 Lydia Spanou Adrietta Kortianou Nikos Kapiris
5 ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΙΛΑΙ 55 15:52.2 0:50.6 44:19.7 0:44.0 19:09.6 1:20:56.4 ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΙΛΑΙ   ΘΑΝΑΣΗΣ ΧΙΛΑΙ  ΘΑΝΑΣΗΣ ΧΙΛΑΙ
6 ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ 93 16:55.6 0:59.9 49:27.5 0:37.0 24:25.4 1:32:25.6 ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ ΝΑΥΠΛΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ
7 ΣΥΜΕΩΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 88 ΟΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΙ 15:09.0 0:47.2 54:05.3 0:55.6 23:10.8 1:34:08.1 ΣΥΜΕΩΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΣΑΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
8 ANNE SALLIE 95 25:26.5 0:52.5 38:14.7 0:45.7 28:53.2 1:34:12.9 ANNE SALLIE ΒΑΓΕΛΗΣ ΒΡΟΥΤΣΗΣ  ΒΑΓΕΛΗΣ ΒΡΟΥΤΣΗΣ
9 ΚΟΥΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 91 LEMON 19:03.0 1:06.0 49:38.3 0:37.5 24:45.9 1:35:10.8 ΜΑΝΩΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΡΑΚΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΟΥΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
10 ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΣΙΔΕΡΗ 94 22:54.9 1:15.7 48:11.0 0:49.1 26:24.0 1:39:34.9 ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΣΙΔΕΡΗ ROSEMARRY WILLIAMS REBECCA BOARI
11 Κουρή Χριστίνα 86 Τα ζώα μου αργά! 22:58.2 2:24.3 1:01:34.7 1:12.2 31:55.3 2:00:04.9 Φινίδου Μαρία-Φρατζέσκα Φινίδου Μαρία-Φρατζέσκα Κουρή Χριστίνα
DNF ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΖΑΚΗΔΗΣ 92 14:23.2 1:01.9 ΚΟΥΤΣΑΥΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΖΑΚΗΔΗΣ
DNS Μαυρομάτης Δημήτρης 82
DNS Κορτιάνου Αδριέττα 83 ΝΟΠ
DNS ΜΑΡΑΒΕΛΛΙΑΣ ΜΗΝΑΣ 85
DNS ΣΕΡΕΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 89




Age Group Results


WOMEN
Place Overall Plc Name bib Team Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 6 ΜΑΡΊΑ ΠΑΝΤΕΛΑΊΟΥ 38 ΝΟΠ 31 13:40.8 1:26.9 36:59.4 1:02.7 22:30.5 1:15:40.4
2 21 ΑΝΝΑ ΚΒΑΣΤ 26 ΝΟΠ 15 17:08.8 1:33.1 52:26.3 0:40.8 27:26.2 1:39:15.3
3 23 ΧΡΥΣΟΎΛΑ ΛΑΟΎΔΗ 8 ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ 39 22:26.4 2:12.5 49:10.0 1:02.7 27:17.6 1:42:09.4
DNS DNS MARIA PANTELEOU 13 30
DNS DNS ΝΊΚΗ ΚΌΤΣΙΦΑ 10 Α.Σ.Παλμός 38
DNS DNS ΣΤΑΜΑΤΊΝΑ ΣΙΔΕΡΉ 7 NS - Coaching 32


Male 19 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 19 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 48 16 22:52.5 1:55.4 42:47.3 0:59.1 28:01.9 1:36:36.3
2 24 ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΡΟΥΤΣΗΣ 47 16 24:01.5 2:11.0 44:09.0 1:03.2 32:40.9 1:44:05.8
DNS DNS ALEXANDROS SPANOS 16 16


Male 20 to 29
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ 1 NS COACHING 28 10:26.6 0:48.6 33:24.3 0:39.9 18:30.8 1:03:50.4
2 13 ΠΈΤΡΟΣ ΜΠΟΥΡΝΈΛΗΣ 35 AO Μυκόνου 27 19:03.2 1:30.4 41:20.8 0:35.7 22:21.1 1:24:51.3
DNS DNS MANOLIS SPANOS 17 25
DNS DNS PETROS TOUSES 18 27
DNS DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ 37 28
DNS DNS ΣΩΤΉΡΗΣ ΠΑΤΡΏΝΗΣ 40 24


Male 30 to 39
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 GEORGE ALYFANTIS 2 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 37 10:58.9 0:46.2 33:00.3 0:32.6 19:01.9 1:04:20.1
2 3 ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΚΑΤΣΙΟΣ 45 ΤΡΙΟΔΙΟ 36 15:20.4 1:00.3 35:43.6 0:32.8 19:38.5 1:12:15.8
3 4 ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ ΧΑΝΤΖΙΑΡΑΣ 3 NS COACHING 33 13:42.4 1:02.1 37:40.6 0:33.4 20:57.9 1:13:56.7
4 5 ΧΡΗΣΤΟΣ ΦΡΑΝΤΖΗΣ 31 ΑΠΟΠ 31 16:38.5 1:12.5 35:56.3 0:52.7 20:00.2 1:14:40.3
5 7 ΝΊΚΟΣ ΚΕΧΆΟΓΛΟΥ 27 Πανναξιακός 35 15:32.4 1:41.8 37:05.3 0:53.4 21:40.1 1:16:53.2
6 8 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΝΤΑΦΑΛΙΆΣ 36 36 15:22.0 1:05.7 37:49.6 0:36.2 23:20.9 1:18:14.6
7 9 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΟΓΛΟΥ 24 39 13:24.4 0:59.0 40:29.4 0:47.1 25:07.9 1:20:47.9
8 12 HALLVARD INDGJERD 12 Ποδηλατικός Όμιλος Νάξου 30 17:38.2 1:58.0 39:53.2 1:32.7 23:32.7 1:24:35.1
9 17 ΙΩΣΉΦ ΜΠΕΪΝΤΆΡΗΣ 32 37 13:49.9 1:58.3 43:40.6 1:17.2 29:31.2 1:30:17.3
10 25 ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ 33 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 37 15:37.1 2:45.6 58:58.5 0:55.7 26:39.5 1:44:56.6
11 26 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΚΑΤΣΆΝΗΣ 25 38 18:34.4 3:15.7 55:29.2 0:56.0 28:20.1 1:46:35.6
12 30 ΟΜΗΡΟΣ ΓΙΟΣΜΑΣ 22 30 28:08.6 5:52.8 1:12:13.8 1:06.4 40:38.1 2:28:00.0
DNS DNS STATHIS PANTELIS 4 NS Coaching 34
DNS DNS GIORGOS SOULIS 15 ATP Training 39
DNS DNS ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΕΡΕΤΗΣ 42 34


Male 40 to 49
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 11 ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ 39 Paros Active 40 16:23.8 1:24.5 43:18.6 0:39.0 21:37.7 1:23:23.8
2 18 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΙΟΛΔΑΣΗΣ 21 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ 40 17:36.9 2:59.9 50:13.6 0:40.1 24:56.3 1:36:27.1
3 22 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΛΛΗΝΔΡΑΣ 20 ΑΕΠΕ.ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ 41 18:12.2 2:43.9 50:10.4 1:48.3 26:22.1 1:39:17.1
DNS DNS GEORGIOS SILIGARDOS 14 Indipendente 41
DNS DNS ΖΑΦΕΊΡΗΣ ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ 9 Κρόνος Νικαίας/ Solo bars 47
DNS DNS ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΤΣΑΥΤΑΚΗΣ 28 ΑΠΟΠ 46
DNS DNS ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ 30 47
DNS DNS ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ 34 IRONAUTS 48
DQ DQ ΑΝΤΏΝΗΣ ΛΟΥΜΙΏΤΗΣ 29 41 14:50.6 1:50.9 36:27.7 0:42.5 33:48.8 1:27:40.6


Male 50 to 59
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 10 STEFANOS SPANOS 6 53 17:48.9 1:29.2 38:42.7 1:17.2 23:09.0 1:22:27.1
2 14 COLIN BROWN 11 Greece 52 17:31.6 2:21.1 41:05.1 0:51.2 25:24.0 1:27:13.2
3 15 ΙΩΣΉΦ ΒΆΓΓΕΡ 19 51 16:16.4 2:04.9 45:34.6 1:10.7 23:45.7 1:28:52.5
4 16 ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΥΠΛΙΩΤΗΣ 46 50 18:17.2 0:58.7 42:15.1 0:58.8 26:46.9 1:29:16.9
5 20 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΛΤΕΖ 49 50 17:28.5 3:51.4 46:11.6 2:04.6 27:10.9 1:36:47.2
6 27 ΑΝΔΡΈΑΣ ΣΑΡΑΛΙΏΤΗΣ 41 LEMON 53 20:44.8 2:49.9 56:37.7 0:51.3 26:35.4 1:47:39.3
7 28 ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΣΤΑΥΡΙΑΝΌΣ 43 50 NA NA NA NA NA 1:53:52.0


Male 60 and Over
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 29 GEORG POMMER 44 61 16:52.0 4:05.2 1:05:49.0 1:58.0 46:32.5 2:15:16.9

Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Σχόλια αναγνωστών
Triathlon Hellas

nutrinews

Το trinews.gr είναι ένα portal αφιερωμένο στο τρίαθλο, με ειδήσεις, αγώνες και άρθρα - Όροι Χρήσης - Επικοινωνία: info [at] trinews [dot] gr

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - FitnessPulse.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News