Αρχική Ενημέρωση Αγώνες Αποτελέσματα Άρθρα Προϊοντα & Υπηρεσίες Φωτογραφίες Βίντεο
High5 NSCoaching Kasimis Training X-treme Stores Top Cycles Triathlon
Αποτελέσματα
10 Ιουλ 16 ← πίσω

Τρίαθλο Ευρώτα 2016

Τρίαθλο Ευρώτα 2016


Evrotas Triathlon 2016
Overall Results
July 10, 2016
Results by TRIATHLON HELLAS



TRIATHLON

Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ 2 37 11:38.5 0:24.7 28:44.1 0:22.5 17:08.0 58:18.1
2 ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΒΔΑΣ 28 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 16 12:40.5 0:51.9 30:12.0 0:36.1 16:17.8 1:00:38.5
3 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 26 43 13:17.5 n/a 29:53.4 n/a 18:27.8 1:01:37.3
4 ΑΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 49 NUVENTI TRIATHLON 23 12:52.9 0:25.7 30:25.5 0:32.9 18:23.1 1:02:40.3
5 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΩΗΣ 8 37 13:51.9 0:29.9 32:17.7 0:22.4 20:37.8 1:07:39.9
6 ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΑΜΑΛΑΣ 81 35 15:29.5 0:54.0 31:55.3 0:29.8 19:20.0 1:08:08.8
7 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΟΡΑΛΛΗΣ 9 HER - ART 45 16:06.1 0:42.6 31:57.4 0:30.8 21:42.1 1:10:59.3
8 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 32 23 17:25.5 1:27.7 31:07.1 0:39.8 20:33.0 1:11:13.2
9 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΟΥΛΗΣ 30 WIN4YOUTH 39 18:21.3 0:54.8 31:03.9 0:48.4 20:32.2 1:11:40.9
10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 15 43 14:17.0 0:57.1 35:10.2 0:38.6 20:59.8 1:12:02.8
11 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 48 RED STAR TRIATHLON 35 16:15.1 1:07.3 32:58.1 0:40.5 22:59.6 1:14:00.8
12 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΡΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ 4 RED STAR 26 15:39.1 1:07.3 35:06.5 0:24.0 22:33.0 1:14:50.0
13 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 80 50 16:54.9 0:42.7 34:48.7 0:31.6 22:07.1 1:15:05.2
14 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΠΑΡΗ 18 RED STAR TRIATHLON CLUB 25 13:35.6 1:04.1 37:47.9 0:33.6 22:54.0 1:15:55.5
15 ΘΟΔΩΡΗΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ 13 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 23 19:31.3 1:51.8 35:28.6 0:42.4 20:17.0 1:17:51.3
16 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 20 MY ATHLETE 45 18:30.5 1:23.1 34:43.2 0:40.4 23:05.1 1:18:22.4
17 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΣΕΝΗΣ 7 27 16:08.2 1:06.4 37:22.1 0:21.6 23:56.5 1:18:55.0
18 ΔΑΝΑΗ-ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 83 39 21:08.1 1:30.1 36:24.9 0:42.3 19:54.6 1:19:40.3
19 ΝΤΑΙΝΝΑ ΒΑΤΗ 21 RED STAR TRIATHLON CLUB 50 18:32.7 0:41.0 35:55.9 0:31.1 24:01.4 1:19:42.3
20 ΗΛΙΑΣ ΤΖΑΒΙΔΟΠΟΥΛΟΣ 12 SNAILS RUNNING TEAM 42 20:16.5 1:21.2 37:27.5 0:45.0 20:37.9 1:20:28.3
21 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΕΑΣ 79 32 18:02.8 1:07.0 36:11.4 0:59.1 24:19.0 1:20:39.5
22 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ 43 Fbgym 33 20:56.6 1:36.1 35:03.9 1:05.9 22:39.1 1:21:21.7
23 ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 84 NUVENTI TRIATHLON 23 22:23.8 0:57.8 34:28.9 1:00.7 23:07.6 1:21:59.0
24 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΑΓΙΩΚΟΣ 16 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 46 19:57.6 n/a 36:33.4 n/a 25:46.0 1:22:16.0
25 ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΡΠΑΛΗΣ 29 YMITTOD RUNNERS 54 18:39.8 1:23.0 35:51.6 0:52.0 26:08.1 1:22:54.6
26 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΝΤΖΕΣ 37 51 17:30.8 2:39.8 38:15.3 1:38.2 24:15.6 1:24:19.9
27 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ 25 43 28:12.9 1:13.5 33:08.9 1:01.2 23:02.1 1:26:38.7
28 ΜΑΡΙΑ ΣΑΜΠΑΝΙΔΟΥ 23 RED STAR TRIATHLON CLUB 45 16:38.4 1:16.5 39:46.6 0:38.0 28:46.2 1:27:05.8
29 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΕΛΗΣ 34 RED STAR TRIATHLON CLUB 12 13:59.9 1:24.1 40:21.3 0:33.8 30:47.1 1:27:06.4
30 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 42 ΚΑΝΕΝΑΣ 34 21:15.9 1:43.9 34:24.0 0:59.2 28:48.4 1:27:11.5
31 ΠΕΤΡΟΣ ΛΥΚΑΚΟΣ 24 29 23:26.9 2:03.6 37:07.3 0:45.5 23:58.4 1:27:21.9
32 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΠΑΣΟΥΡΗΣ 11 17 25:33.5 1:23.3 34:02.0 1:11.1 25:11.9 1:27:21.9
33 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΥΜΠΕΡΙΑΟΣ 39 26 17:22.4 1:03.4 31:37.2 0:38.0 37:32.9 1:28:14.0
34 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ 3 40 18:38.6 1:39.4 41:01.7 0:38.7 27:13.0 1:29:11.6
35 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕΤΑΞΑ 35 RED STAR TRIATHLON CLUB 39 20:15.2 2:13.0 40:53.6 1:12.7 25:13.4 1:29:48.0
36 FALK SCHONFELDER 10 59 22:29.7 1:12.1 40:00.5 0:57.1 25:59.9 1:30:39.6
37 ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 27 42 24:03.2 1:25.3 39:42.4 0:35.7 27:36.1 1:33:22.9
38 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΥΛΛΑΙΟΣ 14 50 29:16.1 2:19.4 39:00.3 1:46.5 23:09.0 1:35:31.5
39 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 45 20 21:10.8 2:30.1 39:57.0 0:29.1 33:31.6 1:37:38.7
DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ 1 31 10:49.1 0:25.2 29:07.3 0:19.3
DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΡΔΟΣ 101 ΔΡΟΜΕΙΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΟΡΣΙΠΠΟΣ 42
DNS ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΑΛΙΟΥΚΗΣ 102 Α.Κ. ΜΠΑΚΟΥΛΑ 28
DNS ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ 103 SPARTAN RUNNERS 40
DNS ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 104 CHALKIDA TRIATHLON TEAM 31
DNS ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 105 NUVENTI TRIATHLON 37
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΙΛΙΓΑΡΔΟΣ 106 41
DNS ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΜΠΟΛΑΣ 107 ΔΡΟΜΜΕΙΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΟΡΣΙΠΠΟΣ 53



AQUATHLON

Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ 99 WWW.TRINEWS.GR 35 15:18.7 n/a 16:52.4 32:11.1
2 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΦΥΛΙΑΣ 6 ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 33 22:24.7 n/a 26:07.4 47:17.6
3 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΥΡΑΣ 50 ΣΔΥΜ 35 24:21.0 n/a 26:46.8 49:01.5
4 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ 82 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34 28:06.3 n/a 24:32.4 50:25.3
5 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΞΩΜΑΝΙΔΗ 17 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 42 21:29.8 1:11.2 28:55.3 51:36.3
6 ΕΡΗ ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗ 22 RED STAR TRIATHLON CLUB 54 19:34.7 2:58.6 31:55.2 54:28.6
7 ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 47 RED STAR TRIATHLON CLUB 32 25:59.2 1:58.6 31:24.6 59:22.5
DNS ΦΙΛΙΩ ΜΑΝΟΛΙΟΥΔΑΚΙ 108 31
DNS ANGIE GARGARETA 109 OKEANOS 34



TRIATHLON RELAY

Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΣΠΥΡΟΣ ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 41 0 10:39.2 0:19.5 28:13.5 0:17.0 17:30.0 56:59.4
2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΚΑΣΙΝΑΣ 5 0 14:32.4 0:26.5 32:23.9 0:29.2 19:30.8 1:07:23.0
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΕΛΗΣ 36 SPARTAN RUNNERS 0 18:21.3 0:21.6 26:18.4 0:30.1 22:15.5 1:07:47.2
4 ΑΛΕΞΗΣ ΓΚΕΛΗΣ 33 RED STAR TRIATHLON CLUB 0 15:43.6 0:29.9 31:33.1 0:35.5 21:36.6 1:09:58.7
5 ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 38 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 0 18:04.0 0:26.3 33:46.7 0:23.9 18:15.5 1:10:56.6
6 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΙΜΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 40 0 15:26.3 0:34.4 33:38.8 0:20.7 24:23.9 1:14:24.2
7 ΙΑΚΩΒΟΣ ΜΕΤΑΞΩΤΟΣ 31 0 18:16.9 0:30.3 34:52.5 0:24.2 23:19.5 1:17:23.6
8 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΛΕΙΦΕΡΗΣ 19 Α.Π.Σ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ 0 20:10.6 0:35.0 39:12.9 1:06.2 23:14.5 1:24:19.4
9 ΘΟΔΩΡΗΣ ΔΟΥΛΤΣΙΝΟΣ 44 vlachakis team 0 19:43.1 0:28.7 36:41.7 0:52.2 27:02.5 1:24:48.3
10 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΝΙΔΑ 46 Α.ΠΣ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ 0 25:40.0 n/a 40:12.7 n/a 21:32.6 1:27:20.3
DNS ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 110 NUVENTI TRIATHLON ATHENS / SOLDIERS 0
DNS ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΣΑΚΑΚΟΥ 111 ΣΔΥΜ 0
DNS ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΕΣ 112 ΣΔΥΜ MANIACS 0
DNS ΤΟΛΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 113 ns coaching 0




Gender Results

TRIATHLON

Female Finishers
Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΠΑΡΗ 18 RED STAR TRIATHLON CLUB 25 13:35.6 1:04.1 37:47.9 0:33.6 22:54.0 1:15:55.5
2 ΔΑΝΑΗ-ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 83 39 21:08.1 1:30.1 36:24.9 0:42.3 19:54.6 1:19:40.3
3 ΝΤΑΙΝΝΑ ΒΑΤΗ 21 RED STAR TRIATHLON CLUB 50 18:32.7 0:41.0 35:55.9 0:31.1 24:01.4 1:19:42.3
4 ΜΑΡΙΑ ΣΑΜΠΑΝΙΔΟΥ 23 RED STAR TRIATHLON CLUB 45 16:38.4 1:16.5 39:46.6 0:38.0 28:46.2 1:27:05.8
5 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕΤΑΞΑ 35 RED STAR TRIATHLON CLUB 39 20:15.2 2:13.0 40:53.6 1:12.7 25:13.4 1:29:48.0



Male Finishers
Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ 2 37 11:38.5 0:24.7 28:44.1 0:22.5 17:08.0 58:18.1
2 ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΒΔΑΣ 28 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 16 12:40.5 0:51.9 30:12.0 0:36.1 16:17.8 1:00:38.5
3 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 26 43 13:17.5 n/a 29:53.4 n/a 18:27.8 1:01:37.3
4 ΑΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 49 NUVENTI TRIATHLON 23 12:52.9 0:25.7 30:25.5 0:32.9 18:23.1 1:02:40.3
5 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΩΗΣ 8 37 13:51.9 0:29.9 32:17.7 0:22.4 20:37.8 1:07:39.9
6 ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΑΜΑΛΑΣ 81 35 15:29.5 0:54.0 31:55.3 0:29.8 19:20.0 1:08:08.8
7 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΟΡΑΛΛΗΣ 9 HER - ART 45 16:06.1 0:42.6 31:57.4 0:30.8 21:42.1 1:10:59.3
8 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 32 23 17:25.5 1:27.7 31:07.1 0:39.8 20:33.0 1:11:13.2
9 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΟΥΛΗΣ 30 WIN4YOUTH 39 18:21.3 0:54.8 31:03.9 0:48.4 20:32.2 1:11:40.9
10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 15 43 14:17.0 0:57.1 35:10.2 0:38.6 20:59.8 1:12:02.8
11 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 48 RED STAR TRIATHLON 35 16:15.1 1:07.3 32:58.1 0:40.5 22:59.6 1:14:00.8
12 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΡΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ 4 RED STAR 26 15:39.1 1:07.3 35:06.5 0:24.0 22:33.0 1:14:50.0
13 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 80 50 16:54.9 0:42.7 34:48.7 0:31.6 22:07.1 1:15:05.2
14 ΘΟΔΩΡΗΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ 13 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 23 19:31.3 1:51.8 35:28.6 0:42.4 20:17.0 1:17:51.3
15 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 20 MY ATHLETE 45 18:30.5 1:23.1 34:43.2 0:40.4 23:05.1 1:18:22.4
16 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΣΕΝΗΣ 7 27 16:08.2 1:06.4 37:22.1 0:21.6 23:56.5 1:18:55.0
17 ΗΛΙΑΣ ΤΖΑΒΙΔΟΠΟΥΛΟΣ 12 SNAILS RUNNING TEAM 42 20:16.5 1:21.2 37:27.5 0:45.0 20:37.9 1:20:28.3
18 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΕΑΣ 79 32 18:02.8 1:07.0 36:11.4 0:59.1 24:19.0 1:20:39.5
19 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ 43 Fbgym 33 20:56.6 1:36.1 35:03.9 1:05.9 22:39.1 1:21:21.7
20 ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 84 NUVENTI TRIATHLON 23 22:23.8 0:57.8 34:28.9 1:00.7 23:07.6 1:21:59.0
21 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΑΓΙΩΚΟΣ 16 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 46 19:57.6 n/a 36:33.4 n/a 25:46.0 1:22:16.0
22 ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΡΠΑΛΗΣ 29 YMITTOD RUNNERS 54 18:39.8 1:23.0 35:51.6 0:52.0 26:08.1 1:22:54.6
23 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΝΤΖΕΣ 37 51 17:30.8 2:39.8 38:15.3 1:38.2 24:15.6 1:24:19.9
24 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ 25 43 28:12.9 1:13.5 33:08.9 1:01.2 23:02.1 1:26:38.7
25 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΕΛΗΣ 34 RED STAR TRIATHLON CLUB 12 13:59.9 1:24.1 40:21.3 0:33.8 30:47.1 1:27:06.4
26 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 42 ΚΑΝΕΝΑΣ 34 21:15.9 1:43.9 34:24.0 0:59.2 28:48.4 1:27:11.5
27 ΠΕΤΡΟΣ ΛΥΚΑΚΟΣ 24 29 23:26.9 2:03.6 37:07.3 0:45.5 23:58.4 1:27:21.9
28 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΠΑΣΟΥΡΗΣ 11 17 25:33.5 1:23.3 34:02.0 1:11.1 25:11.9 1:27:21.9
29 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΥΜΠΕΡΙΑΟΣ 39 26 17:22.4 1:03.4 31:37.2 0:38.0 37:32.9 1:28:14.0
30 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ 3 40 18:38.6 1:39.4 41:01.7 0:38.7 27:13.0 1:29:11.6
31 FALK SCHONFELDER 10 59 22:29.7 1:12.1 40:00.5 0:57.1 25:59.9 1:30:39.6
32 ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 27 42 24:03.2 1:25.3 39:42.4 0:35.7 27:36.1 1:33:22.9
33 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΥΛΛΑΙΟΣ 14 50 29:16.1 2:19.4 39:00.3 1:46.5 23:09.0 1:35:31.5
34 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 45 20 21:10.8 2:30.1 39:57.0 0:29.1 33:31.6 1:37:38.7
DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ 1 31 10:49.1 0:25.2 29:07.3 0:19.3
DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΡΔΟΣ 101 ΔΡΟΜΕΙΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΟΡΣΙΠΠΟΣ 42
DNS ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΑΛΙΟΥΚΗΣ 102 Α.Κ. ΜΠΑΚΟΥΛΑ 28
DNS ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ 103 SPARTAN RUNNERS 40
DNS ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 104 CHALKIDA TRIATHLON TEAM 31
DNS ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 105 NUVENTI TRIATHLON 37
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΙΛΙΓΑΡΔΟΣ 106 41
DNS ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΜΠΟΛΑΣ 107 ΔΡΟΜΜΕΙΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΟΡΣΙΠΠΟΣ 53



AQUATHLON


Female Finishers
Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΞΩΜΑΝΙΔΗ 17 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 42 21:29.8 1:11.2 28:55.3 51:36.3
2 ΕΡΗ ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗ 22 RED STAR TRIATHLON CLUB 54 19:34.7 2:58.6 31:55.2 54:28.6
3 ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 47 RED STAR TRIATHLON CLUB 32 25:59.2 1:58.6 31:24.6 59:22.5
DNS ΦΙΛΙΩ ΜΑΝΟΛΙΟΥΔΑΚΙ 108 31
DNS ANGIE GARGARETA 109 OKEANOS 34


Male Finishers

Place Name Bib Number TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ 99 WWW.TRINEWS.GR 35 15:18.7 n/a 16:52.4 32:11.1
2 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΦΥΛΙΑΣ 6 ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 33 22:24.7 n/a 26:07.4 47:17.6
3 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΥΡΑΣ 50 ΣΔΥΜ 35 24:21.0 n/a 26:46.8 49:01.5
4 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ 82 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34 28:06.3 n/a 24:32.4 50:25.3



TRIATHLON AGE GROUPS


Female 20 to 29
Place Overall Plc Name bib TEAM Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 14 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΠΑΡΗ 18 RED STAR TRIATHLON CLUB 25 13:35.6 1:04.1 37:47.9 0:33.6 22:54.0 1:15:55.5


Female 30 to 39
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 18 ΔΑΝΑΗ-ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 83 39 21:08.1 1:30.1 36:24.9 0:42.3 19:54.6 1:19:40.3
2 35 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕΤΑΞΑ 35 RED STAR TRIATHLON CLUB 39 20:15.2 2:13.0 40:53.6 1:12.7 25:13.4 1:29:48.0


Female 40 to 49
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 28 ΜΑΡΙΑ ΣΑΜΠΑΝΙΔΟΥ 23 RED STAR TRIATHLON CLUB 45 16:38.4 1:16.5 39:46.6 0:38.0 28:46.2 1:27:05.8


Female 50 to 59
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 19 ΝΤΑΙΝΝΑ ΒΑΤΗ 21 RED STAR TRIATHLON CLUB 50 18:32.7 0:41.0 35:55.9 0:31.1 24:01.4 1:19:42.3


Male 19 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΒΔΑΣ 28 ΓΑΣ ΗΛΙΣΣΟΣ 16 12:40.5 0:51.9 30:12.0 0:36.1 16:17.8 1:00:38.5
2 29 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΕΛΗΣ 34 RED STAR TRIATHLON CLUB 12 13:59.9 1:24.1 40:21.3 0:33.8 30:47.1 1:27:06.4
3 32 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΠΑΣΟΥΡΗΣ 11 17 25:33.5 1:23.3 34:02.0 1:11.1 25:11.9 1:27:21.9


Male 20 to 29
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 4 ΑΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 49 NUVENTI TRIATHLON 23 12:52.9 0:25.7 30:25.5 0:32.9 18:23.1 1:02:40.3
2 8 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 32 23 17:25.5 1:27.7 31:07.1 0:39.8 20:33.0 1:11:13.2
3 12 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΡΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ 4 RED STAR 26 15:39.1 1:07.3 35:06.5 0:24.0 22:33.0 1:14:50.0
4 15 ΘΟΔΩΡΗΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ 13 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 23 19:31.3 1:51.8 35:28.6 0:42.4 20:17.0 1:17:51.3
5 17 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΣΕΝΗΣ 7 27 16:08.2 1:06.4 37:22.1 0:21.6 23:56.5 1:18:55.0
6 23 ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 84 NUVENTI TRIATHLON 23 22:23.8 0:57.8 34:28.9 1:00.7 23:07.6 1:21:59.0
7 31 ΠΕΤΡΟΣ ΛΥΚΑΚΟΣ 24 29 23:26.9 2:03.6 37:07.3 0:45.5 23:58.4 1:27:21.9
8 33 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΥΜΠΕΡΙΑΟΣ 39 26 17:22.4 1:03.4 31:37.2 0:38.0 37:32.9 1:28:14.0
9 39 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 45 20 21:10.8 2:30.1 39:57.0 0:29.1 33:31.6 1:37:38.7
DNS DNS ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΑΛΙΟΥΚΗΣ 102 Α.Κ. ΜΠΑΚΟΥΛΑ 28


Male 30 to 39
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ 2 37 11:38.5 0:24.7 28:44.1 0:22.5 17:08.0 58:18.1
2 5 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΩΗΣ 8 37 13:51.9 0:29.9 32:17.7 0:22.4 20:37.8 1:07:39.9
3 6 ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΑΜΑΛΑΣ 81 35 15:29.5 0:54.0 31:55.3 0:29.8 19:20.0 1:08:08.8
4 9 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΟΥΛΗΣ 30 WIN4YOUTH 39 18:21.3 0:54.8 31:03.9 0:48.4 20:32.2 1:11:40.9
5 11 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 48 RED STAR TRIATHLON 35 16:15.1 1:07.3 32:58.1 0:40.5 22:59.6 1:14:00.8
6 21 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΕΑΣ 79 32 18:02.8 1:07.0 36:11.4 0:59.1 24:19.0 1:20:39.5
7 22 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ 43 Fbgym 33 20:56.6 1:36.1 35:03.9 1:05.9 22:39.1 1:21:21.7
8 30 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 42 ΚΑΝΕΝΑΣ 34 21:15.9 1:43.9 34:24.0 0:59.2 28:48.4 1:27:11.5
DNF DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ 1 31 10:49.1 0:25.2 29:07.3 0:19.3
DNS DNS ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 104 CHALKIDA TRIATHLON TEAM 31
DNS DNS ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 105 NUVENTI TRIATHLON 37


Male 40 to 49
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 3 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 26 43 13:17.5 n/a 29:53.4 n/a 18:27.8 1:01:37.3
2 7 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΟΡΑΛΛΗΣ 9 HER - ART 45 16:06.1 0:42.6 31:57.4 0:30.8 21:42.1 1:10:59.3
3 10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 15 43 14:17.0 0:57.1 35:10.2 0:38.6 20:59.8 1:12:02.8
4 16 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 20 MY ATHLETE 45 18:30.5 1:23.1 34:43.2 0:40.4 23:05.1 1:18:22.4
5 20 ΗΛΙΑΣ ΤΖΑΒΙΔΟΠΟΥΛΟΣ 12 SNAILS RUNNING TEAM 42 20:16.5 1:21.2 37:27.5 0:45.0 20:37.9 1:20:28.3
6 24 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΑΓΙΩΚΟΣ 16 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 46 19:57.6 n/a 36:33.4 n/a 25:46.0 1:22:16.0
7 27 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΥΜΠΙΡΗΣ 25 43 28:12.9 1:13.5 33:08.9 1:01.2 23:02.1 1:26:38.7
8 34 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ 3 40 18:38.6 1:39.4 41:01.7 0:38.7 27:13.0 1:29:11.6
9 37 ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 27 42 24:03.2 1:25.3 39:42.4 0:35.7 27:36.1 1:33:22.9
DNS DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΡΔΟΣ 101 ΔΡΟΜΕΙΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΟΡΣΙΠΠΟΣ 42
DNS DNS ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ 103 SPARTAN RUNNERS 40
DNS DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΙΛΙΓΑΡΔΟΣ 106 41


Male 50 to 59
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 13 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 80 50 16:54.9 0:42.7 34:48.7 0:31.6 22:07.1 1:15:05.2
2 25 ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΡΠΑΛΗΣ 29 YMITTOD RUNNERS 54 18:39.8 1:23.0 35:51.6 0:52.0 26:08.1 1:22:54.6
3 26 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΝΤΖΕΣ 37 51 17:30.8 2:39.8 38:15.3 1:38.2 24:15.6 1:24:19.9
4 36 FALK SCHONFELDER 10 59 22:29.7 1:12.1 40:00.5 0:57.1 25:59.9 1:30:39.6
5 38 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΥΛΛΑΙΟΣ 14 50 29:16.1 2:19.4 39:00.3 1:46.5 23:09.0 1:35:31.5
DNS DNS ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΜΠΟΛΑΣ 107 ΔΡΟΜΕΙΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΟΡΣΙΠΠΟΣ 53






Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Σχόλια αναγνωστών
Triathlon Hellas

nutrinews

Το trinews.gr είναι ένα portal αφιερωμένο στο τρίαθλο, με ειδήσεις, αγώνες και άρθρα - Όροι Χρήσης - Επικοινωνία: info [at] trinews [dot] gr

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - FitnessPulse.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News