Αρχική Ενημέρωση Αγώνες Αποτελέσματα Άρθρα Προϊοντα & Υπηρεσίες Φωτογραφίες Βίντεο
High5 NSCoaching Kasimis Training X-treme Stores Top Cycles Triathlon
Αποτελέσματα
29 Μαϊ 16 ← πίσω

Energy Aquathlon & Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Aquathlon 2016

Energy Aquathlon & Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Aquathlon 2016

May 29, 2016, Megara


Ανεπίσημα Αποτελέσματα


ΠΑΝEΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ AQUATHLON 2016
National Champioships Overall Results


Men elite
Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TR Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Chip Time Gun Time
1 GEORGIOS DANIIL 3 31 1 11:44.2 1 0:30.2 1 19:03.4 31:17.8
2 PANAGIOTIS DIMOPOULOS 4 27 2 12:03.6 5 0:49.5 2 19:10.7 32:04.0
3 ΑΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 2 23 3 12:43.2 2 0:40.5 5 19:46.9 33:10.7
4 ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ 7 34 6 13:36.8 4 0:46.1 3 19:24.3 33:47.3
5 GEORGE ALYFANTIS 5 37 5 13:09.3 12 1:11.0 4 19:34.1 33:54.5
6 STELIOS ANDREADIS 6 49 4 13:05.9 7 0:57.2 6 20:58.5 35:01.6
7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΥΛΕΑΣ 15 45 8 17:16.9 3 0:45.2 7 21:08.3 39:10.5
8 ARMANDOS LINARDOS 12 36 7 14:27.7 11 1:09.2 10 23:41.4 39:18.4
9 KOSTAS KANETSIS 11 41 11 18:44.9 9 1:02.5 8 23:33.4 43:20.9
10 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 162 35 10 18:37.7 13 1:14.6 11 25:14.7 45:07.1
11 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 16 36 13 21:52.2 8 0:58.1 9 23:37.0 46:27.4
12 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΡΑΓΚΟΣ 19 42 12 19:33.6 6 0:51.8 12 28:18.0 48:43.5
13 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΑΚΡΗΣ 17 27 9 17:53.6 10 1:04.7 14 33:42.8 52:41.2
14 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 161 46 14 26:42.8 13 31:12.4 57:55.3


Women elite
Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TR Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Chip Time Gun Time
1 ΝΤΕΝΙΖ ΔΗΜΑΚΗ 1 39 2 14:29.7 4 0:46.0 1 20:20.1 35:35.8 35:35.8
2 ΑΘΗΝΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ 10 16 1 13:33.7 1 0:39.8 4 24:00.6 38:14.2 38:14.2
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΖΥΜΒΡΑΚΑΚΗ 164 25 3 15:32.6 3 0:45.8 2 22:02.3 38:20.8 38:20.8
4 KATERINA SAPARI 9 25 4 15:38.8 7 0:51.6 5 25:17.6 41:48.1 41:48.1
5 ΡΑΦΑΗΝΤΙΝΑ ΠΑΤΡΙΚΕΛΛΗ 8 24 8 18:46.2 8 1:00.2 3 23:10.2 42:56.8 42:56.8
6 ΟΛΓΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ 20 20 5 16:20.6 5 0:47.6 8 26:51.1 43:59.3 43:59.3
7 ΜΑΝΙΑ ΜΠΙΚΩΦ 18 45 6 17:20.1 6 0:48.8 6 26:06.4 44:15.4 44:15.4
8 MARIA SAMPANIDOU 13 45 7 17:34.9 2 0:43.8 9 28:53.2 47:12.0 47:12.0
9 DIANNE VATIS 14 50 9 21:10.1 9 1:35.5 7 26:42.8 49:28.6 49:28.6




OVERALL AQUATHLON 1 + 5 k


Female Finishers
Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TR Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΝΤΕΝΙΖ ΔΗΜΑΚΗ 1 39 2 14:29.7 4 0:46.0 1 20:20.1 35:35.8
2 ΑΘΗΝΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ 10 16 1 13:33.7 1 0:39.8 6 24:00.6 38:14.2
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΖΥΜΒΡΑΚΑΚΗ 164 25 3 15:32.6 3 0:45.8 2 22:02.3 38:20.8
4 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΕΡΑΜΙΔΑ 63 40 5 16:12.4 6 0:48.8 8 24:28.7 41:30.0
5 KATERINA SAPARI 9 25 4 15:38.8 8 0:51.6 12 25:17.6 41:48.1
6 ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΥ 56 47 8 17:08.1 11 1:04.3 9 24:29.5 42:42.0
7 ΡΑΦΑΗΝΤΙΝΑ ΠΑΤΡΙΚΕΛΛΗ 8 24 14 18:46.2 9 1:00.2 4 23:10.2 42:56.8
8 ARTEMIS LAGOUDAKI-KALOGERAKI 34 29 7 17:06.9 17 1:15.1 10 24:40.9 43:02.9
9 KATERINA MALAMOU 35 33 12 17:42.8 12 1:04.7 7 24:19.7 43:07.4
10 ANGELIKI STAMOU 42 40 9 17:15.4 14 1:06.4 11 25:09.8 43:31.7
11 ΟΛΓΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ 20 20 6 16:20.6 5 0:47.6 17 26:51.1 43:59.3
12 ΜΑΝΙΑ ΜΠΙΚΩΦ 18 45 10 17:20.1 7 0:48.8 14 26:06.4 44:15.4
13 ΛΙΑΝΑ ΧΑΣΙΩΤΗ 95 30 19 21:27.5 16 1:14.0 5 23:46.5 46:28.1
14 MARIA SAMPANIDOU 13 45 11 17:34.9 2 0:43.8 21 28:53.2 47:12.0
15 ΔΑΝΑΗ ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 86 39 24 23:42.4 20 1:30.6 3 22:40.0 47:53.2
16 ΗΛΙΑΝΑ ΠΛΑΤΗ 83 44 20 21:33.0 23 1:33.6 15 26:07.2 49:13.9
17 DIANNE VATIS 14 50 18 21:10.1 24 1:35.5 16 26:42.8 49:28.6
18 ΑΙΜΙΛΙΑ ΙΩΑΝΝΟΥ 55 46 21 22:12.4 27 2:16.4 13 25:30.6 49:59.5
19 ΕΛΙΝΑ ΛΙΑΝΗ 69 41 16 20:12.8 22 1:33.1 23 29:54.6 51:40.6
20 ΠΈΓΚΥ ΡΟΎΓΚΟΥ 84 30 17 20:55.8 25 1:47.5 22 28:58.0 51:41.4
21 MARINA PAPAIOANNOY 39 35 15 19:05.7 18 1:24.1 25 32:06.6 52:36.6
22 TZOVANNA FIRFILIONI 25 42 13 18:41.6 26 1:52.2 24 32:02.8 52:36.6
23 KATY TAVEIRA 44 36 25 23:46.8 19 1:25.2 20 28:30.6 53:42.8
24 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕΤΑΞΑ 73 39 26 24:35.9 13 1:06.0 18 28:10.4 53:52.4
25 MYRTO VALIANOU 46 26 22 22:30.6 15 1:07.0 26 33:10.9 56:48.6
26 ΑΣΗΜΙΝΑ ΒΑΡΕΛΑ 48 37 27 29:25.7 10 1:00.8 19 28:30.6 58:57.1
27 EΡΗ ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗ 98 54 23 22:52.1 28 2:27.9 27 35:29.2 1:00:49.3
28 ΕΛΕΝΗ ΓΑΝΤΖΟΥ 50 25 28 34:44.6 21 1:33.0 28 35:50.5 1:12:08.1
DNS ANGIE GARGARETA 26 34



Male Finishers

Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TR Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 GEORGIOS DANIIL 3 31 1 11:44.2 1 0:30.2 1 19:03.4 31:17.8
2 PANAGIOTIS DIMOPOULOS 4 27 2 12:03.6 9 0:49.5 2 19:10.7 32:04.0
3 ΑΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 2 23 4 12:43.2 2 0:40.5 5 19:46.9 33:10.7
4 ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ 7 34 7 13:36.8 5 0:46.1 3 19:24.3 33:47.3
5 GEORGE ALYFANTIS 5 37 6 13:09.3 27 1:11.0 4 19:34.1 33:54.5
6 STELIOS ANDREADIS 6 49 5 13:05.9 17 0:57.2 7 20:58.5 35:01.6
7 IOANNIS GIATAGANAS 99 33 10 14:43.0 24 1:07.5 6 20:04.5 35:55.1
8 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 166 39 15 15:20.4 8 0:48.3 8 21:01.7 37:10.4
9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 67 43 11 14:47.0 33 1:17.8 10 21:23.5 37:28.4
10 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ 74 46 12 14:50.8 4 0:45.4 12 22:01.7 37:37.9
11 IOANNIS BARKAGIANNIS 22 26 13 14:51.4 32 1:17.8 13 22:04.6 38:13.9
12 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 81 26 9 14:32.9 13 0:53.0 24 23:20.9 38:46.9
13 GEORGE KANAKIS 29 39 14 15:05.1 11 0:51.0 22 23:08.2 39:04.3
14 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΥΛΕΑΣ 15 45 24 17:16.9 3 0:45.2 9 21:08.3 39:10.5
15 ΦΙΡΦΙΛΙΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 156 41 3 12:20.6 37 1:24.6 41 25:25.3 39:10.5
16 ARMANDOS LINARDOS 12 36 8 14:27.7 25 1:09.2 31 23:41.4 39:18.4
17 LAMRPOS ISRAELIAN 28 46 19 16:21.9 16 0:55.7 28 23:34.8 40:52.5
18 VASILEIOS KORKONDEILAS 32 42 21 16:47.4 15 0:54.2 23 23:14.7 40:56.4
19 MARIOS TOUTOUTZIDAKIS 45 22 16 15:42.5 64 2:15.6 27 23:34.4 41:32.6
20 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ 62 51 20 16:25.2 49 1:44.9 35 24:05.8 42:16.0
21 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΡΔΟΣ 49 42 31 18:52.7 35 1:21.5 15 22:14.1 42:28.4
22 KOSTAS KANETSIS 11 41 30 18:44.9 19 1:02.5 26 23:33.4 43:20.9
23 ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΣ 158 53 28 18:33.2 23 1:05.0 34 23:50.9 43:29.2
24 GIANNIS ARSENIS 21 27 32 19:24.2 10 0:50.3 32 23:45.8 44:00.5
25 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ 51 32 39 20:14.7 36 1:21.7 16 22:24.9 44:01.5
26 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΗΙΑΚΩΒΟΥ 96 46 26 18:10.6 39 1:28.3 36 24:32.4 44:11.4
27 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 90 34 18 15:58.9 60 2:02.8 50 26:43.8 44:45.6
28 ΜΑΞΙΜΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 75 29 45 21:18.3 21 1:03.9 17 22:29.4 44:51.6
29 ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΡΟΜΠΟΣ 157 35 38 20:09.2 67 2:37.9 14 22:07.4 44:54.6
30 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 162 35 29 18:37.7 29 1:14.6 40 25:14.7 45:07.1
31 ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ 77 54 47 21:33.5 20 1:02.5 19 22:39.5 45:15.6
32 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΡΑΤΣΗΣ 94 54 42 20:33.3 42 1:32.3 25 23:24.8 45:30.5
33 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΤΖΗΙΑΚΩΒΟΥ 97 43 17 15:48.2 58 1:58.0 52 27:46.4 45:32.6
34 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΡΓΕΤΗΣ 71 42 44 21:04.4 50 1:46.5 21 22:42.6 45:33.6
35 DIMITRIOS PANTAZHS 38 44 57 22:49.9 28 1:12.8 11 21:42.4 45:45.2
36 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 16 36 49 21:52.2 18 0:58.1 30 23:37.0 46:27.4
37 ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΑΜΗΣ 93 58 41 20:18.0 43 1:33.6 38 24:42.6 46:34.3
38 ΘΩΜΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΚΑΛΟΖΟΥΜΗΣ 58 28 43 20:37.6 6 0:46.5 42 25:42.4 47:06.6
39 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΑΟΥΜ 79 42 22 16:53.8 61 2:03.2 58 28:20.7 47:17.8
40 ΣΠΥΡΟΣ ΠΛΑΚΙΑΣ 82 38 48 21:51.6 62 2:05.8 29 23:35.6 47:33.1
41 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΔΡΙΝΑΚΟΣ 59 48 50 21:56.2 57 1:54.3 33 23:48.5 47:39.1
42 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ 72 29 23 16:56.0 38 1:27.0 61 29:18.5 47:41.6
43 ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΑΓΙΑΤΗΣ 155 38 35 19:43.8 40 1:31.3 48 26:34.7 47:49.9
44 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΡΑΓΚΟΣ 19 42 34 19:33.6 12 0:51.8 56 28:18.0 48:43.5
45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ 92 45 36 19:51.2 31 1:17.4 54 27:55.1 49:03.8
46 ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΟΥΣΣΟΣ 85 22 61 23:13.0 41 1:32.3 37 24:33.3 49:18.7
47 ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 165 37 59 22:58.5 30 1:17.3 39 25:03.6 49:19.5
48 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 76 18 56 22:46.3 7 0:48.0 44 26:04.3 49:38.7
49 ΛΟΥΚΑΣ ΛΙΑΜΤΣΙΑΣ 68 42 51 22:02.1 34 1:20.4 49 26:41.7 50:04.3
50 TOLIS KOSTOPOULOS 33 47 37 20:03.5 63 2:09.5 55 27:55.4 50:08.6
51 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 57 45 52 22:19.2 47 1:40.3 47 26:27.8 50:27.4
52 VLADIMIROS SOUMPASIS 41 39 66 26:07.4 56 1:53.7 18 22:37.0 50:38.2
53 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΠΑΤΑ 88 20 54 22:36.9 44 1:34.9 46 26:27.4 50:39.3
54 ALEXANDROS MPAKAS 36 42 27 18:28.6 68 2:40.3 64 29:49.9 50:58.8
55 ΑΝΤΏΝΗΣ ΚΟΚΚΑΛΆΣ 64 39 33 19:26.1 59 2:01.9 65 29:57.1 51:25.2
56 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΔΟΤΟΣ 53 33 68 26:27.1 65 2:24.8 20 22:41.3 51:33.3
57 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ 160 75 46 21:27.8 66 2:32.2 57 28:20.0 52:20.0
58 ALEXANDROS GIAKAS 27 25 60 23:09.1 45 1:38.6 53 27:49.7 52:37.5
59 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΑΚΡΗΣ 17 27 25 17:53.6 22 1:04.7 70 33:42.8 52:41.2
60 ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 47 41 53 22:28.0 46 1:38.9 59 28:38.7 52:45.7
61 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ 78 48 40 20:15.7 26 1:10.9 71 33:51.4 55:18.1
62 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΙΑΚΑΣ 87 47 64 25:47.8 63 29:30.6 55:18.4
63 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΜΠΟΛΑΣ 89 53 69 26:34.8 51 1:47.1 51 27:18.8 55:40.8
64 ΗΛΙΑΣ ΓΟΡΑΝΙΤΗΣ 159 54 67 26:26.1 69 3:00.4 45 26:14.3 55:40.8
65 ΧΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 80 57 62 25:18.8 54 1:52.6 60 28:43.3 55:54.7
66 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 66 61 58 22:58.1 14 0:54.2 69 33:29.9 57:22.3
67 KONSTANTINOS KATRODAVLIS 31 43 73 28:26.3 62 29:22.9 57:49.2
68 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 161 46 70 26:42.8 68 31:12.4 57:55.3
69 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΜΠΑΣ 61 47 75 31:42.8 53 1:52.5 43 26:00.6 59:35.9
70 GIORGOS BEIS 23 42 71 26:45.5 48 1:44.0 67 31:08.4 59:38.0
71 ANDREAS KARKAS 30 43 55 22:41.5 55 1:53.7 72 35:02.9 59:38.1
72 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥΡΚΑΜΠΗΣ 91 41 65 26:02.4 71 3:17.9 66 31:01.6 1:00:22.0
73 ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ 52 47 72 27:11.1 52 1:48.6 73 38:08.0 1:07:07.8
74 ΣΠΥΡΟΣ ΛΥΜΟΥΡΗΣ 70 35 74 29:27.2 70 3:04.7 74 44:18.7 1:16:50.7
DNS NIKOS DIMITRIOU 24 21
DNS THEMIS MPILIWNIS 37 39
DNS DIMITRIOS SOIS 40 37
DNS EFSTATHIOS TALIATOUDAS 43 35
DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 60 29
DNS ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΟΥΦΑΛΙΑΣ 65 42
DQ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΕΡΕΜΙΑΣ 54 42 63 25:37.5 DQ 13:34.8 39:12.3




ΠΑΝEΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ AQUATHLON ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016


Female Finishers
Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΜΑΡΙΑ ΑΙΜΙΛΙΑ ΚΑΖΑΜΑΡΙΩΤΗ 109 15 1 7:14.9 6 0:56.8 2 12:00.4 20:12.2
2 APOLLONIA MITROPAPA 101 12 4 10:11.5 1 0:30.5 1 11:33.7 22:15.8
3 EMILY VALMA 102 12 3 9:00.2 5 0:46.1 3 13:14.2 23:00.5
4 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΡΩΤΑ 113 12 2 8:54.7 2 0:34.5 4 13:49.0 23:18.3
5 ΝΙΝΑ ΦΡΑΓΚΟΥ 114 13 5 10:54.1 3 0:38.1 5 14:39.9 26:12.2
6 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ 111 12 6 12:13.9 4 0:39.3 6 17:25.2 30:18.5
DNS ROBYN WOODGATE 103 13
DNS ΤΌΔΕ ΕΎΑ 108 12
DNS ΜΑΛΕΝΑ ΚΑΚΟΥΤΗ 110 13


Male Finishers

Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΘΕΡΙΩΤΗΣ 112 14 1 6:51.3 4 0:44.0 1 11:19.9 18:55.3
2 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΈΛΗΣ 107 12 2 7:59.8 2 0:37.6 5 12:49.0 21:26.4
3 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΝΌΚΟΥΡΟΣ 106 12 3 10:15.1 1 0:35.5 3 12:13.5 23:04.2
4 ΟΔΥΣΣΈΑΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ 105 12 5 12:55.1 3 0:40.3 4 12:26.9 26:02.4
5 ΧΆΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΌΠΟΥΛΟΣ 115 13 4 10:39.0 5 0:46.1 6 14:43.2 26:08.3
6 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΟΣΚΟΠΗΣ 167 13 6 13:18.3 6 0:47.5 2 12:04.5 26:10.3
DNS LOUIS WOODGATE 104 14



Men-Women SS


Female Finishers
Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΟΥΡΑΝΙΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 121 38 1 10:51.0 2 3:04.0 1 15:54.3 29:49.3
2 ΕΛΕΟΝΩΡΑ ΛΙΝΑΡΔΗ 125 37 2 12:20.7 1 1:35.3 3 16:58.1 30:54.2
3 ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΠΟΝΤΙΔΑ 169 57 3 15:49.0 3 3:24.6 2 16:18.1 35:31.7


Male Finishers

Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΡΕΣΤΑΣ 184 25 2 7:29.8 2 0:43.6 2 11:10.5 19:24.0
2 ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 127 31 3 7:33.2 1 0:43.4 4 11:22.7 19:39.3
3 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 123 33 4 7:55.6 6 0:52.5 3 11:13.8 20:02.0
4 ΜΙΧΑΉΛ ΠΑΠΑΔΆΚΗΣ 131 19 1 6:51.8 11 1:39.4 8 13:44.7 22:15.9
5 ΚΩΣΤΑΣ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ 154 36 5 9:21.9 4 0:46.4 6 12:19.0 22:27.4
6 ΕΥΘΎΜΙΟΣ ΠΑΠΑΔΌΠΟΥΛΟΣ 132 33 8 11:06.4 5 0:50.8 1 10:40.6 22:38.0
7 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΑΣ 129 36 9 11:15.8 3 0:44.3 5 11:44.8 23:45.0
8 ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΟΜΠΟΚΑΣ 128 40 6 9:33.0 8 1:04.1 13 14:30.6 25:07.7
9 NIFON PAPOURTZIS 119 40 7 10:24.8 13 1:49.4 15 16:05.2 28:19.5
10 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΙΜΟΛΟΓΟΣ 133 45 11 13:14.1 10 1:34.8 12 14:24.2 29:13.1
11 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ 124 57 14 14:22.3 7 0:57.5 10 14:00.9 29:20.7
12 ΝΙΚΟΣ ΝΤΑΪΚΟΣ 130 31 10 12:52.2 16 2:11.4 11 14:19.8 29:23.5
13 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΑΡΕΛΑΣ 120 32 18 15:49.9 9 13:55.6 29:45.6
14 NIKITAS OIKONOMOU 118 67 17 15:44.8 12 1:39.5 7 12:26.7 29:51.1
15 ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΑΣΤΡΑΝΔΡΙΚΟΣ 126 28 16 15:41.0 14 14:37.9 30:18.9
16 AKIS ALEXANDROU 116 38 12 13:37.5 14 1:52.9 17 17:17.0 32:47.5
17 ALEKSIS GKINIS 117 17 13 13:38.1 9 1:34.6 18 17:46.9 32:59.7
18 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ 122 34 15 14:24.4 15 1:58.6 19 19:10.1 35:33.2
19 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 168 40 18 17:06.6 17 2:19.4 16 16:35.9 36:01.9



ΠΑΝEΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ AQUATHLON ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016


Female Finishers
Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΑΜΑΝΤΑ ΓΚΕΛΗ 138 10 2 6:06.1 3 0:23.6 2 4:29.5 10:59.3
2 EIRHNH KANETSI 136 11 1 5:50.7 1 0:19.4 8 4:56.2 11:06.5
3 MARIALENA KANETSI 135 9 3 7:33.1 6 0:28.6 10 5:30.4 13:32.2
4 ΜΑΡΙΒΆ ΚΟΛΟΣΚΌΠΗ 142 10 5 8:43.2 8 0:34.5 5 4:52.4 14:10.1
5 ΣΤΕΛΛΑ ΡΩΤΑ 148 8 4 7:48.0 5 0:26.6 13 6:00.6 14:15.3
6 ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΚΟΥΤΗ 140 8 8 9:25.6 4 0:25.9 1 4:25.8 14:17.3
7 ΑΡΓΥΡΩ ΦΡΑΓΚΟΥ 152 11 6 9:22.7 11 0:51.8 4 4:47.3 15:01.8
8 ΝΑΥΣΙΚΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 150 8 9 9:39.1 9 0:44.5 3 4:39.5 15:03.2
9 ΜΑΡΘΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 149 9 7 9:24.1 10 0:46.1 11 5:38.0 15:48.3
10 ΣΟΦΙΑ ΤΖΑΚΙΑ 151 8 10 9:52.0 7 0:32.0 9 5:24.7 15:48.7
11 ΕΛΕΣΣΑ ΜΗΤΡΙΤΣΑΚΗ 147 10 11 11:34.5 13 0:59.0 12 5:56.0 18:29.6
12 ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ 143 10 15 13:23.4 2 0:19.9 7 4:53.9 18:37.3
13 ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ ΜΗΤΡΙΤΣΑΚΗ 146 10 13 13:04.5 12 0:56.0 6 4:53.5 18:54.1
14 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΡΓΕΤΗ 145 10 12 11:36.3 15 1:26.7 14 6:01.7 19:04.8
15 ATHINIANNA GKINI 134 10 14 13:18.1 14 1:15.1 15 6:44.8 21:18.0


Male Finishers

Place Name Bib No Age SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Gun Time
1 ΓΙΏΡΓΟΣ ΑΡΝΟΚΟΥΡΟΣ 137 9 1 7:49.1 1 0:29.0 1 3:58.0 12:16.2
2 ΛΟΥΤΣΙΑΝ ΙΓΝΑΤ 139 11 3 8:26.5 3 0:56.7 2 4:30.6 13:53.9
3 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΑΒΕΛΑΣ 153 10 2 7:52.6 2 0:39.1 4 7:00.9 15:32.7
4 ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 144 11 4 11:11.5 4 0:56.8 3 5:07.6 17:16.0
DNS ΘΩΜΑΣ ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ 141 10
DNS ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΕΝΕΤΗΣ 163 9



ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ AQUATHLON 2016


ΑΝΔΡΕΣ
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 GEORGIOS DANIIL 3 31 1 11:44.2 1 0:30.2 1 19:03.4 31:17.8
2 2 PANAGIOTIS DIMOPOULOS 4 27 2 12:03.6 4 0:49.5 2 19:10.7 32:04.0
3 3 ΑΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 2 23 3 12:43.2 2 0:40.5 5 19:46.9 33:10.7
4 4 ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ 7 34 5 13:36.8 3 0:46.1 3 19:24.3 33:47.3
5 5 GEORGE ALYFANTIS 5 37 4 13:09.3 8 1:11.0 4 19:34.1 33:54.5
6 8 ARMANDOS LINARDOS 12 36 6 14:27.7 7 1:09.2 7 23:41.4 39:18.4
7 10 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 162 35 8 18:37.7 9 1:14.6 8 25:14.7 45:07.1
8 11 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 16 36 9 21:52.2 5 0:58.1 6 23:37.0 46:27.4
9 13 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΑΚΡΗΣ 17 27 7 17:53.6 6 1:04.7 9 33:42.8 52:41.2


ΑΝΔΡΕΣ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 6 6 STELIOS ANDREADIS 49 1 13:05.9 3 0:57.2 1 20:58.5 35:01.6
2 7 15 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΥΛΕΑΣ 45 2 17:16.9 1 0:45.2 2 21:08.3 39:10.5
3 9 11 KOSTAS KANETSIS 41 3 18:44.9 4 1:02.5 3 23:33.4 43:20.9
4 11 19 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΡΑΓΚΟΣ 42 4 19:33.6 2 0:51.8 4 28:18.0 48:43.5
5 13 161 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 46 5 26:42.8 5 31:12.4 57:55.3


ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Female 16 to 19
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 2 10 ΑΘΗΝΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ 16 1 13:33.7 1 0:39.8 1 24:00.6 38:14.2


ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 1 ΝΤΕΝΙΖ ΔΗΜΑΚΗ 39 1 14:29.7 2 0:46.0 1 20:20.1 35:35.8
2 3 164 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΖΥΜΒΡΑΚΑΚΗ 25 2 15:32.6 1 0:45.8 2 22:02.3 38:20.8
3 4 9 KATERINA SAPARI 25 3 15:38.8 4 0:51.6 4 25:17.6 41:48.1
4 5 8 ΡΑΦΑΗΝΤΙΝΑ ΠΑΤΡΙΚΕΛΛΗ 24 5 18:46.2 5 1:00.2 3 23:10.2 42:56.8
5 6 20 ΟΛΓΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ 20 4 16:20.6 3 0:47.6 5 26:51.1 43:59.3


ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 7 18 ΜΑΝΙΑ ΜΠΙΚΩΦ 45 1 17:20.1 2 0:48.8 1 26:06.4 44:15.4
2 8 13 MARIA SAMPANIDOU 45 2 17:34.9 1 0:43.8 3 28:53.2 47:12.0
3 9 14 DIANNE VATIS 50 3 21:10.1 3 1:35.5 2 26:42.8 49:28.6




Men AG Energy Aquathlon


Male 19 and Under
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 37 76 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 18 1 22:46.3 1 0:48.0 1 26:04.3 49:38.7


Male 20 to 29
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 5 22 IOANNIS BARKAGIANNIS 26 2 14:51.4 5 1:17.8 1 22:04.6 38:13.9
2 6 81 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 26 1 14:32.9 3 0:53.0 3 23:20.9 38:46.9
3 11 45 MARIOS TOUTOUTZIDAKIS 22 3 15:42.5 10 2:15.6 4 23:34.4 41:32.6
4 15 21 GIANNIS ARSENIS 27 5 19:24.2 2 0:50.3 5 23:45.8 44:00.5
5 19 75 ΜΑΞΙΜΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 29 7 21:18.3 4 1:03.9 2 22:29.4 44:51.6
6 28 58 ΘΩΜΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΚΑΛΟΖΟΥΜΗΣ 28 6 20:37.6 1 0:46.5 7 25:42.4 47:06.6
7 32 72 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ 29 4 16:56.0 6 1:27.0 10 29:18.5 47:41.6
8 35 85 ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΟΥΣΣΟΣ 22 10 23:13.0 7 1:32.3 6 24:33.3 49:18.7
9 42 88 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΠΑΤΑ 20 8 22:36.9 8 1:34.9 8 26:27.4 50:39.3
10 47 27 ALEXANDROS GIAKAS 25 9 23:09.1 9 1:38.6 9 27:49.7 52:37.5
DNS DNS 24 NIKOS DIMITRIOU 21
DNS DNS 60 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 29


Male 30 to 39
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 IOANNIS GIATAGANAS 99 33 1 14:43.0 3 1:07.5 1 20:04.5 35:55.1
2 2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 166 39 3 15:20.4 1 0:48.3 2 21:01.7 37:10.4
3 7 GEORGE KANAKIS 29 39 2 15:05.1 2 0:51.0 7 23:08.2 39:04.3
4 16 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ 51 32 8 20:14.7 5 1:21.7 4 22:24.9 44:01.5
5 18 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 90 34 4 15:58.9 9 2:02.8 11 26:43.8 44:45.6
6 20 ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΡΟΜΠΟΣ 157 35 7 20:09.2 12 2:37.9 3 22:07.4 44:54.6
7 29 ΣΠΥΡΟΣ ΠΛΑΚΙΑΣ 82 38 9 21:51.6 10 2:05.8 8 23:35.6 47:33.1
8 32 ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΑΓΙΑΤΗΣ 155 38 6 19:43.8 6 1:31.3 10 26:34.7 47:49.9
9 35 ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 165 37 10 22:58.5 4 1:17.3 9 25:03.6 49:19.5
10 40 VLADIMIROS SOUMPASIS 41 39 11 26:07.4 7 1:53.7 5 22:37.0 50:38.2
11 43 ΑΝΤΏΝΗΣ ΚΟΚΚΑΛΆΣ 64 39 5 19:26.1 8 2:01.9 12 29:57.1 51:25.2
12 44 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΔΟΤΟΣ 53 33 12 26:27.1 11 2:24.8 6 22:41.3 51:33.3
13 60 ΣΠΥΡΟΣ ΛΥΜΟΥΡΗΣ 70 35 13 29:27.2 13 3:04.7 13 44:18.7 1:16:50.7
DNS DNS THEMIS MPILIWNIS 37 39
DNS DNS DIMITRIOS SOIS 40 37
DNS DNS EFSTATHIOS TALIATOUDAS 43 35


Male 40 to 49
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 3 67 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 43 2 14:47.0 7 1:17.8 1 21:23.5 37:28.4
2 4 74 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ 46 3 14:50.8 1 0:45.4 3 22:01.7 37:37.9
3 8 156 ΦΙΡΦΙΛΙΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 41 1 12:20.6 10 1:24.6 10 25:25.3 39:10.5
4 9 28 LAMRPOS ISRAELIAN 46 5 16:21.9 3 0:55.7 7 23:34.8 40:52.5
5 10 32 VASILEIOS KORKONDEILAS 42 6 16:47.4 2 0:54.2 6 23:14.7 40:56.4
6 13 49 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΡΔΟΣ 42 10 18:52.7 9 1:21.5 4 22:14.1 42:28.4
7 17 96 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΗΙΑΚΩΒΟΥ 46 8 18:10.6 11 1:28.3 9 24:32.4 44:11.4
8 24 97 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΤΖΗΙΑΚΩΒΟΥ 43 4 15:48.2 20 1:58.0 14 27:46.4 45:32.6
9 25 71 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΡΓΕΤΗΣ 42 14 21:04.4 15 1:46.5 5 22:42.6 45:33.6
10 26 38 DIMITRIOS PANTAZHS 44 20 22:49.9 5 1:12.8 2 21:42.4 45:45.2
11 29 79 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΑΟΥΜ 42 7 16:53.8 21 2:03.2 17 28:20.7 47:17.8
12 31 59 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΔΡΙΝΑΚΟΣ 48 15 21:56.2 19 1:54.3 8 23:48.5 47:39.1
13 34 92 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ 45 11 19:51.2 6 1:17.4 15 27:55.1 49:03.8
14 38 68 ΛΟΥΚΑΣ ΛΙΑΜΤΣΙΑΣ 42 16 22:02.1 8 1:20.4 13 26:41.7 50:04.3
15 39 33 TOLIS KOSTOPOULOS 47 12 20:03.5 22 2:09.5 16 27:55.4 50:08.6
16 40 57 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 45 17 22:19.2 13 1:40.3 12 26:27.8 50:27.4
17 43 36 ALEXANDROS MPAKAS 42 9 18:28.6 23 2:40.3 21 29:49.9 50:58.8
18 48 47 ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 41 18 22:28.0 12 1:38.9 18 28:38.7 52:45.7
19 49 78 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ 48 13 20:15.7 4 1:10.9 24 33:51.4 55:18.1
20 50 87 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΙΑΚΑΣ 47 22 25:47.8 20 29:30.6 55:18.4
21 55 31 KONSTANTINOS KATRODAVLIS 43 26 28:26.3 19 29:22.9 57:49.2
22 56 61 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΜΠΑΣ 47 27 31:42.8 17 1:52.5 11 26:00.6 59:35.9
23 57 23 GIORGOS BEIS 42 24 26:45.5 14 1:44.0 23 31:08.4 59:38.0
24 58 30 ANDREAS KARKAS 43 19 22:41.5 18 1:53.7 25 35:02.9 59:38.1
25 59 91 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥΡΚΑΜΠΗΣ 41 23 26:02.4 24 3:17.9 22 31:01.6 1:00:22.0
26 60 52 ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ 47 25 27:11.1 16 1:48.6 26 38:08.0 1:07:07.8
DNS DNS 65 ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΟΥΦΑΛΙΑΣ 42
DQ DQ 54 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΕΡΕΜΙΑΣ 42 21 25:37.5 DQ 13:34.8 39:12.3


Male 50 to 59
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 12 62 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ 51 1 16:25.2 5 1:44.9 4 24:05.8 42:16.0
2 14 158 ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΣ 53 2 18:33.2 2 1:05.0 3 23:50.9 43:29.2
3 22 77 ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ 54 5 21:33.5 1 1:02.5 1 22:39.5 45:15.6
4 23 94 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΡΑΤΣΗΣ 54 4 20:33.3 3 1:32.3 2 23:24.8 45:30.5
5 27 93 ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΑΜΗΣ 58 3 20:18.0 4 1:33.6 5 24:42.6 46:34.3
6 51 89 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΜΠΟΛΑΣ 53 8 26:34.8 6 1:47.1 7 27:18.8 55:40.8
7 52 159 ΗΛΙΑΣ ΓΟΡΑΝΙΤΗΣ 54 7 26:26.1 8 3:00.4 6 26:14.3 55:40.8
8 53 80 ΧΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 57 6 25:18.8 7 1:52.6 8 28:43.3 55:54.7


Male 60 to 69
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 54 66 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 61 1 22:58.1 1 0:54.2 1 33:29.9 57:22.3


Male 70 and Over
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 46 160 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ 75 1 21:27.8 1 2:32.2 1 28:20.0 52:20.0



Women AG Energy Aquathlon


Female 20 to 29
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 3 34 ARTEMIS LAGOUDAKI-KALOGERAKI 29 1 17:06.9 2 1:15.1 1 24:40.9 43:02.9
2 16 46 MYRTO VALIANOU 26 2 22:30.6 1 1:07.0 2 33:10.9 56:48.6
3 19 50 ΕΛΕΝΗ ΓΑΝΤΖΟΥ 25 3 34:44.6 3 1:33.0 3 35:50.5 1:12:08.1


Female 30 to 39
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 4 35 KATERINA MALAMOU 33 1 17:42.8 2 1:04.7 3 24:19.7 43:07.4
2 6 95 ΛΙΑΝΑ ΧΑΣΙΩΤΗ 30 4 21:27.5 4 1:14.0 2 23:46.5 46:28.1
3 7 86 ΔΑΝΑΗ ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 39 5 23:42.4 7 1:30.6 1 22:40.0 47:53.2
4 11 84 ΠΈΓΚΥ ΡΟΎΓΚΟΥ 30 3 20:55.8 8 1:47.5 7 28:58.0 51:41.4
5 12 39 MARINA PAPAIOANNOY 35 2 19:05.7 5 1:24.1 8 32:06.6 52:36.6
6 14 44 KATY TAVEIRA 36 6 23:46.8 6 1:25.2 6 28:30.6 53:42.8
7 15 73 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕΤΑΞΑ 39 7 24:35.9 3 1:06.0 4 28:10.4 53:52.4
8 17 48 ΑΣΗΜΙΝΑ ΒΑΡΕΛΑ 37 8 29:25.7 1 1:00.8 5 28:30.6 58:57.1
DNS DNS 26 ANGIE GARGARETA 34


Female 40 to 49
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 63 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΕΡΑΜΙΔΑ 40 1 16:12.4 1 0:48.8 1 24:28.7 41:30.0
2 2 56 ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΥ 47 2 17:08.1 2 1:04.3 2 24:29.5 42:42.0
3 5 42 ANGELIKI STAMOU 40 3 17:15.4 3 1:06.4 3 25:09.8 43:31.7
4 8 83 ΗΛΙΑΝΑ ΠΛΑΤΗ 44 6 21:33.0 5 1:33.6 5 26:07.2 49:13.9
5 9 55 ΑΙΜΙΛΙΑ ΙΩΑΝΝΟΥ 46 7 22:12.4 7 2:16.4 4 25:30.6 49:59.5
6 10 69 ΕΛΙΝΑ ΛΙΑΝΗ 41 5 20:12.8 4 1:33.1 6 29:54.6 51:40.6
7 13 25 TZOVANNA FIRFILIONI 42 4 18:41.6 6 1:52.2 7 32:02.8 52:36.6


Female 50 to 59
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 18 98 EΡΗ ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗ 54 1 22:52.1 1 2:27.9 1 35:29.2 1:00:49.3



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π/Κ

Female 12 to 13
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 2 101 APOLLONIA MITROPAPA 12 3 10:11.5 1 0:30.5 1 11:33.7 22:15.8
2 3 102 EMILY VALMA 12 2 9:00.2 5 0:46.1 2 13:14.2 23:00.5
3 4 113 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΡΩΤΑ 12 1 8:54.7 2 0:34.5 3 13:49.0 23:18.3
4 5 114 ΝΙΝΑ ΦΡΑΓΚΟΥ 13 4 10:54.1 3 0:38.1 4 14:39.9 26:12.2
5 6 111 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ 12 5 12:13.9 4 0:39.3 5 17:25.2 30:18.5
DNS DNS 103 ROBYN WOODGATE 13
DNS DNS 108 ΤΌΔΕ ΕΎΑ 12
DNS DNS 110 ΜΑΛΕΝΑ ΚΑΚΟΥΤΗ 13


Female 14 to 15
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 109 ΜΑΡΙΑ ΑΙΜΙΛΙΑ ΚΑΖΑΜΑΡΙΩΤΗ 15 1 7:14.9 1 0:56.8 1 12:00.4 20:12.2


Male 12 to 13
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 2 107 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΈΛΗΣ 12 1 7:59.8 2 0:37.6 4 12:49.0 21:26.4
2 3 106 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΝΌΚΟΥΡΟΣ 12 2 10:15.1 1 0:35.5 2 12:13.5 23:04.2
3 4 105 ΟΔΥΣΣΈΑΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ 12 4 12:55.1 3 0:40.3 3 12:26.9 26:02.4
4 5 115 ΧΆΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΌΠΟΥΛΟΣ 13 3 10:39.0 4 0:46.1 5 14:43.2 26:08.3
5 6 167 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΟΣΚΟΠΗΣ 13 5 13:18.3 5 0:47.5 1 12:04.5 26:10.3


Male 14 to 15
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 112 ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΘΕΡΙΩΤΗΣ 14 1 6:51.3 1 0:44.0 1 11:19.9 18:55.3
DNS DNS 104 LOUIS WOODGATE 14



Men-Women Energy Aquathlon SS

Women
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 121 ΟΥΡΑΝΙΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 38 1 10:51.0 2 3:04.0 1 15:54.3 29:49.3
2 2 125 ΕΛΕΟΝΩΡΑ ΛΙΝΑΡΔΗ 37 2 12:20.7 1 1:35.3 3 16:58.1 30:54.2
3 3 169 ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΠΟΝΤΙΔΑ 57 3 15:49.0 3 3:24.6 2 16:18.1 35:31.7


Men
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 184 ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΡΕΣΤΑΣ 25 2 7:29.8 2 0:43.6 2 11:10.5 19:24.0
2 2 127 ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 31 3 7:33.2 1 0:43.4 4 11:22.7 19:39.3
3 3 123 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 33 4 7:55.6 6 0:52.5 3 11:13.8 20:02.0
4 4 131 ΜΙΧΑΉΛ ΠΑΠΑΔΆΚΗΣ 19 1 6:51.8 11 1:39.4 8 13:44.7 22:15.9
5 5 154 ΚΩΣΤΑΣ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ 36 5 9:21.9 4 0:46.4 6 12:19.0 22:27.4
6 6 132 ΕΥΘΎΜΙΟΣ ΠΑΠΑΔΌΠΟΥΛΟΣ 33 8 11:06.4 5 0:50.8 1 10:40.6 22:38.0
7 7 129 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΑΣ 36 9 11:15.8 3 0:44.3 5 11:44.8 23:45.0
8 8 128 ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΟΜΠΟΚΑΣ 40 6 9:33.0 8 1:04.1 13 14:30.6 25:07.7
9 9 119 NIFON PAPOURTZIS 40 7 10:24.8 13 1:49.4 15 16:05.2 28:19.5
10 10 133 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΙΜΟΛΟΓΟΣ 45 11 13:14.1 10 1:34.8 12 14:24.2 29:13.1
11 11 124 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ 57 14 14:22.3 7 0:57.5 10 14:00.9 29:20.7
12 12 130 ΝΙΚΟΣ ΝΤΑΪΚΟΣ 31 10 12:52.2 16 2:11.4 11 14:19.8 29:23.5
13 13 120 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΑΡΕΛΑΣ 32 18 15:49.9 9 13:55.6 29:45.6
14 14 118 NIKITAS OIKONOMOU 67 17 15:44.8 12 1:39.5 7 12:26.7 29:51.1
15 15 126 ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΑΣΤΡΑΝΔΡΙΚΟΣ 28 16 15:41.0 14 14:37.9 30:18.9
16 16 116 AKIS ALEXANDROU 38 12 13:37.5 14 1:52.9 17 17:17.0 32:47.5
17 17 117 ALEKSIS GKINIS 17 13 13:38.1 9 1:34.6 18 17:46.9 32:59.7
18 18 122 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ 34 15 14:24.4 15 1:58.6 19 19:10.1 35:33.2
19 19 168 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 40 18 17:06.6 17 2:19.4 16 16:35.9 36:01.9



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠ /ΠΚ

Female 8 to 9
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 3 135 MARIALENA KANETSI 9 1 7:33.1 3 0:28.6 4 5:30.4 13:32.2
2 5 148 ΣΤΕΛΛΑ ΡΩΤΑ 8 2 7:48.0 2 0:26.6 6 6:00.6 14:15.3
3 6 140 ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΚΟΥΤΗ 8 4 9:25.6 1 0:25.9 1 4:25.8 14:17.3
4 8 150 ΝΑΥΣΙΚΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 8 5 9:39.1 5 0:44.5 2 4:39.5 15:03.2
5 9 149 ΜΑΡΘΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 9 3 9:24.1 6 0:46.1 5 5:38.0 15:48.3
6 10 151 ΣΟΦΙΑ ΤΖΑΚΙΑ 8 6 9:52.0 4 0:32.0 3 5:24.7 15:48.7


Female 10 to 11
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 138 ΑΜΑΝΤΑ ΓΚΕΛΗ 10 2 6:06.1 3 0:23.6 1 4:29.5 10:59.3
2 2 136 EIRHNH KANETSI 11 1 5:50.7 1 0:19.4 6 4:56.2 11:06.5
3 4 142 ΜΑΡΙΒΆ ΚΟΛΟΣΚΌΠΗ 10 3 8:43.2 4 0:34.5 3 4:52.4 14:10.1
4 7 152 ΑΡΓΥΡΩ ΦΡΑΓΚΟΥ 11 4 9:22.7 5 0:51.8 2 4:47.3 15:01.8
5 11 147 ΕΛΕΣΣΑ ΜΗΤΡΙΤΣΑΚΗ 10 5 11:34.5 7 0:59.0 7 5:56.0 18:29.6
6 12 143 ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ 10 9 13:23.4 2 0:19.9 5 4:53.9 18:37.3
7 13 146 ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ ΜΗΤΡΙΤΣΑΚΗ 10 7 13:04.5 6 0:56.0 4 4:53.5 18:54.1
8 14 145 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΡΓΕΤΗ 10 6 11:36.3 9 1:26.7 8 6:01.7 19:04.8
9 15 134 ATHINIANNA GKINI 10 8 13:18.1 8 1:15.1 9 6:44.8 21:18.0


Male 8 to 9
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 1 137 ΓΙΏΡΓΟΣ ΑΡΝΟΚΟΥΡΟΣ 9 1 7:49.1 1 0:29.0 1 3:58.0 12:16.2
DNS DNS 163 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΕΝΕΤΗΣ 9



Male 10 to 11
Place Overall* Plc Bib Number Name Age SWIM Rnk SWIM Time TR Rnk TRANSITION Time RUN Rnk RUN Time Gun Time
1 2 139 ΛΟΥΤΣΙΑΝ ΙΓΝΑΤ 11 2 8:26.5 2 0:56.7 1 4:30.6 13:53.9
2 3 153 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΑΒΕΛΑΣ 10 1 7:52.6 1 0:39.1 3 7:00.9 15:32.7
3 4 144 ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 11 3 11:11.5 3 0:56.8 2 5:07.6 17:16.0
DNS DNS 141 ΘΩΜΑΣ ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ 10

Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Σχόλια αναγνωστών
Triathlon Hellas

nutrinews

Το trinews.gr είναι ένα portal αφιερωμένο στο τρίαθλο, με ειδήσεις, αγώνες και άρθρα - Όροι Χρήσης - Επικοινωνία: info [at] trinews [dot] gr

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - FitnessPulse.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News