Αρχική Ενημέρωση Αγώνες Αποτελέσματα Άρθρα Προϊοντα & Υπηρεσίες Φωτογραφίες Βίντεο
High5 NSCoaching Kasimis Training X-treme Stores Top Cycles Triathlon
Αποτελέσματα
10 Απρ 16 ← πίσω

Energy Triathlon Attiki 2016

Energy Triathlon Attiki 2016
1ος Αγώνας Κυπέλλου Ελλάδος 2016
10 Απριλίου, 2016
Results by Hellenic Triathlon Federation HTF


Δείτε - κατεβάστε τα επίσημα αποτελέσματα του αγώνα σε μορφή αρχείου pdf:

sprint-Energy-Triathlon-Attiki-2016

sprint-relay-Energy-Triathlon-Attiki-2016

sprint-AG-Energy-Triathlon-Attiki-2016

semi-long-Energy-Triathlon-Attiki-2016

semi-long-relay-Energy-Triathlon-Attiki-2016

semi-long-AG-Energy-Triathlon-Attiki-2016

aquathlon-sprint-Energy-Τriathlon-Attiki-2016

aquathlon-middle-Energy-Triathlon-Attiki-2016




Energy Triathlon Attiki 2016 Semi Long Triathlon
Overall Results


Male Finishers

Place Name Bib Number Address Line 1 Age Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ 1 NS COACHING / C-BEAR 28 2:26:26.3 1 17:31.0 1 1:53.5 1 1:15:01.7 7 1:01.8 1 50:58.2 2:26:26.3
2 GEORGE ALYFANTIS 2 37 2:35:30.6 2 18:19.5 3 2:00.4 4 1:21:56.0 6 1:00.0 2 52:14.5 2:35:30.6
3 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 12 43 2:46:48.8 3 20:33.2 9 2:33.7 11 1:26:31.6 3 0:57.3 4 56:12.9 2:46:48.8
4 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΕΚΚΟΣ 20 DEREKAS ENDURANCE IOANNINA TRIATHLO 37 2:49:52.5 12 24:45.4 4 2:13.1 6 1:22:34.6 2 0:53.2 9 59:26.1 2:49:52.5
5 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΜΙΝΤΖΙΒΙΡΗΣ 48 BikeThirty volos 34 2:51:09.5 4 20:37.0 17 3:06.9 12 1:27:03.7 14 1:16.2 7 59:05.5 2:51:09.5
6 ΠΟΛΥΔΕΎΚΗΣ ΧΑΝΤΖΙΑΡΑΣ 56 NScoaching / Wind running team 33 2:52:17.2 9 23:30.1 5 2:18.9 10 1:25:58.7 8 1:03.0 10 59:26.3 2:52:17.2
7 NESTORAS KATSIOS 5 3ωδιο 36 2:52:33.0 26 27:31.6 13 2:51.9 13 1:27:59.2 1 0:49.9 3 53:20.3 2:52:33.0
8 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΝΟΥΜΗΣ 54 PROTYPO GYM RAFINA 45 2:52:53.0 22 26:43.6 6 2:21.1 7 1:23:08.1 18 1:25.3 8 59:14.7 2:52:53.0
9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΟΥΡΙΚΗΣ 21 48 2:52:53.2 19 26:37.2 7 2:25.5 3 1:21:01.4 20 1:26.4 16 1:01:22.5 2:52:53.2
10 ILIAS LIBERIS 7 my athlete 36 2:55:18.0 15 25:16.2 2 1:59.2 8 1:23:47.3 4 0:57.5 19 1:03:17.6 2:55:18.0
11 MINAS MALATOS 32 C F coaching 36 2:56:58.0 17 25:25.6 27 3:55.0 2 1:17:59.6 13 1:14.7 24 1:08:22.8 2:56:58.0
12 EMILIOS ZACHILAS 11 NS COACHING 31 2:59:07.0 11 24:21.1 8 2:32.1 14 1:31:30.2 10 1:06.2 11 59:37.3 2:59:07.0
13 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ 19 MYATHLETE 35 2:59:35.1 36 30:03.7 32 4:15.5 9 1:25:20.1 19 1:25.8 6 58:29.8 2:59:35.1
14 GEORGE KASTRITSEAS 28 43 3:02:59.3 10 23:53.8 14 2:52.6 25 1:37:11.3 9 1:04.7 5 57:56.6 3:02:59.3
15 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ 40 32 3:05:39.2 16 25:17.5 18 3:08.1 20 1:35:25.0 17 1:18.4 13 1:00:30.0 3:05:39.2
16 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΦΑΤΕΣ 52 30 3:06:38.8 20 26:39.6 11 2:43.6 21 1:35:38.9 5 0:58.2 14 1:00:38.3 3:06:38.8
17 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 50 my athlete 37 3:08:26.1 21 26:39.7 30 4:05.9 5 1:22:30.0 28 1:45.7 29 1:13:24.6 3:08:26.1
18 YIANNIS KARYOFYLLIS 27 37 3:08:43.0 32 28:43.6 20 3:15.6 16 1:32:16.6 22 1:33.0 17 1:02:54.1 3:08:43.0
19 MENELAOS KOKKINOS 30 ΓΑΣ Χολαργού 33 3:08:57.9 6 22:40.8 38 5:04.9 28 1:38:54.8 37 2:25.4 12 59:51.8 3:08:57.9
20 GIORGOS DOUDALIS 26 TRIODIO 37 3:11:03.9 18 25:36.8 12 2:49.9 18 1:33:33.8 24 1:37.0 21 1:07:26.3 3:11:03.9
21 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΠΟΥΡΙΔΗΣ 15 48 3:11:40.4 31 28:38.5 26 3:48.5 19 1:33:46.9 35 2:14.2 18 1:03:12.1 3:11:40.4
22 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 41 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 23 3:12:47.3 27 27:56.6 25 3:41.4 15 1:32:08.5 21 1:30.6 22 1:07:30.0 3:12:47.3
23 GEORGE PARZIGKAS 9 42 3:14:33.1 7 22:47.9 31 4:06.5 22 1:36:01.8 27 1:40.3 26 1:09:56.3 3:14:33.1
24 ALEXANDROS RALLIS 10 36 3:17:20.8 28 28:14.0 19 3:11.1 17 1:32:47.0 23 1:35.6 27 1:11:32.9 3:17:20.8
25 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ 23 44 3:19:31.1 40 32:59.0 23 3:24.0 31 1:40:51.8 15 1:16.9 15 1:00:59.2 3:19:31.1
26 ΠΈΤΡΟΣ ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΣ 51 41 3:22:33.5 13 25:07.5 28 3:57.6 34 1:44:05.5 32 2:10.1 20 1:07:12.7 3:22:33.5
27 CONSTANTINOS VRATSIKIDIS 37 51 3:23:44.1 24 27:13.3 33 4:23.2 23 1:36:24.7 25 1:38.5 31 1:14:04.2 3:23:44.1
28 ΑΝΔΡΈΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΌΠΟΥΛΟΣ 43 NeuroKinisis.gr 39 3:26:10.0 8 23:06.4 15 2:54.1 24 1:36:57.9 26 1:39.6 39 1:21:31.8 3:26:10.0
29 CHRISTOS IOANNOU 4 ΣΔΡΟΚΟΝΙΚΕΡ 45 3:27:16.4 29 28:16.8 16 2:54.8 27 1:38:51.9 16 1:18.1 32 1:15:54.6 3:27:16.4
30 ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΓΑΡΙΏΤΗΣ 47 HolmesPlace 65 3:27:19.5 23 26:51.8 34 4:25.1 30 1:40:45.1 36 2:19.8 28 1:12:57.5 3:27:19.5
31 ΜΑΡΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ 14 23 3:31:13.7 5 22:04.3 10 2:34.4 43 1:57:32.1 12 1:14.1 23 1:07:48.6 3:31:13.7
32 STAMATIS KATSIADRAMIS 29 chalkida triathlon 35 3:34:27.7 14 25:15.2 29 4:03.2 29 1:40:08.3 42 4:01.7 38 1:20:59.1 3:34:27.7
33 ΣΩΤΗΡΗΣ ΧΑΝΤΖΗΣ 55 42 3:35:10.8 37 30:30.3 24 3:41.3 36 1:45:20.3 34 2:13.8 30 1:13:24.9 3:35:10.8
34 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 49 40 3:37:28.6 25 27:19.9 36 4:44.4 38 1:45:56.1 31 2:08.0 35 1:17:20.0 3:37:28.6
35 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ 53 46 3:38:43.7 33 29:14.1 22 3:21.2 35 1:44:49.5 30 2:02.5 37 1:19:16.2 3:38:43.7
36 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΟΛΕΣ 13 Α.Ο. ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 39 3:39:53.9 42 36:27.9 45 8:33.5 26 1:38:46.0 43 6:47.4 25 1:09:18.8 3:39:53.9
37 ΙΩΣΉΦ ΒΑΓΓΕΡ 38 51 3:45:14.7 34 29:21.0 40 5:39.4 32 1:42:25.8 41 3:25.4 41 1:24:22.8 3:45:14.7
38 THOMAS TSAKAGIANNIS 36 abbvie running team 48 3:45:23.7 30 28:36.0 37 5:01.2 41 1:51:47.8 39 2:42.8 34 1:17:15.6 3:45:23.7
39 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 17 Triathlon Super Tech Team 36 3:52:30.4 41 35:56.3 41 6:01.7 37 1:45:51.3 29 1:53.9 40 1:22:47.1 3:52:30.4
40 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 22 Triathlon Super Tech Team 43 3:54:08.7 39 31:24.0 42 6:06.2 42 1:54:31.7 40 3:12.0 36 1:18:54.7 3:54:08.7
41 ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ - ΑΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 16 22 3:57:31.1 45 42:15.3 44 7:30.4 40 1:50:03.3 11 1:12.7 33 1:16:29.2 3:57:31.1
42 ΑΝΔΡΈΑΣ ΠΑΠΑΚΛΕΟΒΟΎΛΟΥ 24 Triathlon Super Tech Team 39 4:03:32.5 43 36:30.1 39 5:15.7 39 1:48:01.7 38 2:28.4 42 1:31:16.4 4:03:32.5
43 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 45 61 4:16:21.8 38 31:01.2 35 4:29.5 33 1:43:53.3 33 2:11.7 43 1:54:45.8 4:16:21.8
44 ELIAS KOUREMENOS 31 54 4:43:42.4 44 39:38.6 43 7:27.7 44 2:15:43.6 44 1:40:52.4 4:43:42.4
DNF CHRISTOS TASIOULAS 35 Derekas Endurance Coaching 27 35 29:37.6 21 3:19.8
DNS SPIROS MICHALOUDIS 8 NS COACHING 46
DNS ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΡΡΗΣ 25 ATHENS TRIATHLON TEAM 39
DNS GEORGIOS MICHELAKIS 33 NS coaching 46
DNS DIMITRIOS SOIS 34 CB TEAM 37
DNS ΘΕΌΔΩΡΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 42 42


Female Finishers
Place Name Bib Number Team Club Age Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 ΟΛΓΑ ΒΕΛΛΗ 39 ATHENS TRIATHLON TEAM 30 3:23:12.2 1 25:22.8 1 3:06.4 2 1:39:23.6 3 2:15.4 1 1:13:03.9 3:23:12.2
1 ΒΑΝΕΣΣΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΗ 18 Μεσσηνιακός / 24100 42 3:21:35.1 2 26:35.8 2 4:13.0 1 1:34:05.5 4 2:17.0 - - -
3 MARINETTA KATSOUPA 6 RED STAR 47 3:39:06.1 3 27:28.6 4 4:35.4 4 1:45:25.3 1 1:33.4 4 1:20:03.2 3:39:06.1
4 ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ 44 40 3:40:31.5 4 34:53.1 3 4:28.3 3 1:43:09.7 2 2:04.6 3 1:15:55.5 3:40:31.5
DNS ΛΑΜΠΡΙΝΉ ΛΙΟΎΤΑ 46 Derekas endurance 26


Energy Triathlon Attiki 2016 Sprint Triathlon
Overall Results

Female Finishers

Place Name Age Bib Number Team / Club Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 KONSTANTINA ZYMVRAKAKI 25 137 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:13:07.6 1 10:04.0 1 1:51.6 1 36:22.8 8 1:22.3 1 23:26.7 1:13:07.6
2 AΓΓΕΛΙΚΗ ΚΕΡΑΜΙΔΑ 40 152 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:17:42.2 4 11:27.9 2 2:12.6 3 38:14.3 1 1:01.4 3 24:45.7 1:17:42.2
3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΜΠΡΑ 44 168 1:19:34.9 9 14:24.9 10 3:00.0 2 37:02.6 5 1:18.9 2 23:48.2 1:19:34.9
4 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΚΟΤΖΙΑ 24 146 NS COACHING 1:21:10.8 2 10:09.2 4 2:32.7 5 40:59.8 4 1:16.0 6 26:12.9 1:21:10.8
5 KATERINA FILIPPIDOU 31 121 1:24:26.3 6 12:44.4 12 3:14.8 6 41:51.3 6 1:19.9 4 25:15.7 1:24:26.3
6 ΜΑΡΊΑ ΑΜΑΛΊΑ ΚΑΖΑΜΑΡΙΏΤΗ 15 150 ΑΣ ΠΑΛΜΟΣ 1:25:33.2 3 10:12.6 6 2:51.3 11 45:28.9 2 1:10.9 5 25:49.3 1:25:33.2
7 ALEXANDRA ALMYROUDI 43 109 Athens Triathlon Team 1:26:06.3 8 13:57.7 11 3:07.9 4 39:21.0 11 2:04.3 10 27:35.2 1:26:06.3
8 CHRISTINA CORAI 43 115 WIND 1:29:56.8 12 15:23.3 8 2:53.1 8 42:49.8 7 1:21.2 9 27:29.2 1:29:56.8
9 ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ ΚΑΨΟΥΡΟΥ 30 151 NS COACHING 1:30:04.8 11 15:17.2 7 2:52.9 10 43:22.7 3 1:15.8 8 27:16.1 1:30:04.8
10 VALENTINA VELONIDOU 36 136 CREDO S VICTORIA 1:30:49.7 7 13:09.8 3 2:32.2 9 43:09.7 10 1:29.3 12 30:28.6 1:30:49.7
11 ΝΤΑΙΑΝΝΑ ΒΑΤΗ 50 76 Red Star Triathlon Club 1:31:12.3 10 15:10.3 9 2:53.8 7 42:28.5 9 1:25.4 11 29:14.1 1:31:12.3
12 ΕΥΑΓΓΕΛΊΑ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 41 162 CREDO S VICTORIA 1:35:33.0 13 16:24.0 13 4:22.6 12 46:02.1 12 2:27.9 7 26:16.2 1:35:33.0
13 MARGARITA STAMATIOU 22 134 2:11:31.5 15 20:10.4 14 6:22.7 13 1:09:09.0 14 3:31.5 13 32:17.6 2:11:31.5
14 EVANGELIA-ANNA MAROULI 22 131 2:11:31.7 14 20:10.3 15 6:23.1 14 1:09:29.2 13 3:10.9 14 32:17.9 2:11:31.7
DNF ΠΗΝΕΛΌΠΗ ΚΡΈΣΤΑ 21 154 Athens Triathlon Team 5 11:31.2 5 2:34.3 15 1:18:00.0
DNS MIRELLA ALEXIOU 23 62
DNS ΚΟΝΔΥΛΙΑ - ΑΡΓΥ ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗ 27 96



Male Finishers

Place Name Age Bib Number Team / Club Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 GEORGIOS DANIIL 31 3 ΘΗΣΕΑΣ 1:04:41.6 1 8:39.7 9 2:03.6 1 32:39.5 2 0:43.2 2 20:35.4 1:04:41.6
2 PANAGIOTIS DIMOPOULOS 27 63 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:06:59.0 2 8:48.3 8 2:00.6 11 36:00.0 3 0:44.6 1 19:25.3 1:06:59.0
3 MANOUSOS DAMORAKIS 34 117 1:08:43.8 16 11:09.1 3 1:56.6 2 33:16.6 38 1:21.6 4 20:59.7 1:08:43.8
4 STYLIANOS ANDREADIS 49 110 Athens triathlon team/ilissos 1:09:24.8 5 9:53.5 1 1:49.9 3 34:09.6 15 1:03.4 10 22:28.2 1:09:24.8
5 AΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 23 84 Nuventi Triathlon 1:09:49.5 3 9:12.7 2 1:52.2 15 36:33.5 4 0:51.7 5 21:19.2 1:09:49.5
6 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 40 141 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:10:29.6 13 10:43.7 7 1:59.5 4 34:48.3 5 0:53.4 8 22:04.6 1:10:29.6
7 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ 29 155 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:13:07.6 21 11:31.9 5 1:56.8 12 36:01.9 11 0:59.7 11 22:37.1 1:13:07.6
8 ALEXANDROS DRAGOUTSIS ALEXANDRO 37 120 CREDO S VICTORIA 1:13:13.7 23 11:50.6 4 1:56.6 5 35:19.7 17 1:04.5 12 23:02.2 1:13:13.7
9 SOTIRIS DAMALAS 35 116 1:14:09.0 24 11:55.5 28 2:46.3 14 36:26.4 30 1:17.9 7 21:42.7 1:14:09.0
10 ΒΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 26 74 1:14:09.7 32 12:52.1 34 3:03.4 17 36:39.1 1 0:40.6 3 20:54.2 1:14:09.7
11 ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΡΕΣΤΑΣ 25 180 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:14:24.1 9 10:27.4 12 2:06.6 9 35:46.3 45 1:23.5 29 24:40.1 1:14:24.1
12 ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 31 90 Chalkida triathlon team 1:14:37.5 15 11:06.7 24 2:37.3 8 35:45.3 20 1:10.1 20 23:57.9 1:14:37.5
13 ΜΙΧΑΗΛ ΧΙΝΤΖΙΑΔΗΣ 30 171 1:15:07.8 7 10:11.8 13 2:07.1 24 37:28.2 66 1:42.7 17 23:37.9 1:15:07.8
14 ΜΑΡΙΟΣ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ 26 83 NS COACHING 1:15:23.4 4 9:52.3 11 2:05.2 46 40:17.7 10 0:58.6 9 22:09.4 1:15:23.4
15 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΩΗΣ 37 167 1:15:25.8 12 10:43.1 19 2:21.9 19 36:57.6 6 0:53.5 25 24:29.6 1:15:25.8
16 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΡΚΑΓΙΑΝΝΗΣ 25 179 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:16:24.4 14 10:53.1 30 2:57.4 23 37:20.0 27 1:16.1 19 23:57.5 1:16:24.4
17 ΘΩΜΆΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΊΟΥ 56 97 ATP Training 1:16:24.6 45 13:51.7 6 1:58.1 10 35:57.1 9 0:58.3 18 23:39.2 1:16:24.6
18 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΣΙΛΙΓΆΡΔΟΣ 41 101 L'indipendente 1:16:36.3 33 13:00.7 25 2:38.6 13 36:05.6 42 1:22.7 15 23:28.5 1:16:36.3
19 NIKOS KATSIPIS 33 125 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:16:48.9 34 13:01.6 16 2:10.1 16 36:35.0 47 1:24.2 16 23:37.8 1:16:48.9
20 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 43 88 1:17:19.9 11 10:40.4 27 2:45.3 31 38:32.7 28 1:16.2 22 24:05.2 1:17:19.9
21 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΡΑΤΣΗΣ 54 106 BETA 1:17:34.6 52 14:12.6 14 2:07.3 6 35:30.0 46 1:23.7 23 24:20.8 1:17:34.6
22 ΒΑΣΊΛΗΣ ΧΡΟΝΌΠΟΥΛΟΣ 35 172 ΑΣ ΠΑΛΜΟΣ 1:17:48.8 29 12:12.5 17 2:10.2 25 37:32.9 13 1:01.0 32 24:52.0 1:17:48.8
23 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΤΑΡΙΔΗΣ 36 87 NS COACHING 1:18:08.3 37 13:10.5 21 2:26.5 18 36:46.5 44 1:22.8 24 24:21.8 1:18:08.3
24 GEORGE KANAKIS 39 66 ChaidariIsRunning 1:18:19.2 8 10:23.0 42 3:13.5 29 38:29.5 59 1:37.6 26 24:35.6 1:18:19.2
25 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΪΚΟ 26 93 1:18:32.0 53 14:13.9 32 2:58.5 32 38:37.3 21 1:10.3 6 21:31.7 1:18:32.0
26 ΘΑΝΟΣ ΜΠΑΚΑΤΣΙΑΣ 42 91 1:18:45.5 20 11:25.4 43 3:14.7 26 37:35.3 71 1:50.3 27 24:39.7 1:18:45.5
27 ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΕΝΕΤΟΣ 47 77 1:18:54.8 36 13:06.9 29 2:55.4 7 35:40.5 29 1:16.8 40 25:55.0 1:18:54.8
28 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΙΑΠΑΣ 35 170 nscoaching 1:19:09.3 59 14:33.9 23 2:33.6 22 37:06.8 54 1:33.4 14 23:21.4 1:19:09.3
29 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 41 165 DHL EXPRESS 1:20:43.3 17 11:16.7 40 3:11.6 43 40:07.0 37 1:20.7 31 24:47.2 1:20:43.3
30 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 26 98 TRIATHLON ATHENS TEAM 1:20:54.0 6 10:05.4 10 2:05.1 51 40:55.7 23 1:13.4 43 26:34.2 1:20:54.0
31 ΓΙΏΡΓΟΣ ΤΡΙΚΑΛΙΏΤΗΣ 39 103 Ανεξαρτητος 1:20:58.3 28 12:11.3 22 2:32.1 45 40:13.1 12 1:00.3 34 25:01.3 1:20:58.3
32 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΡΕΓΓΕΛΑΣ 35 166 1:21:06.5 30 12:22.1 54 3:34.6 30 38:30.3 53 1:31.8 35 25:07.4 1:21:06.5
33 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΗΣ 44 104 Athens triathlon team 1:21:52.5 22 11:35.6 33 2:59.6 34 38:44.3 50 1:26.6 47 27:06.3 1:21:52.5
34 ΓΙΆΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΉΣ 37 138 1:22:24.1 49 14:05.6 48 3:22.8 35 38:55.6 36 1:19.8 28 24:40.0 1:22:24.1
35 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΥΜΠΕΡΑΙΟΣ 25 143 1:22:29.8 41 13:36.0 56 3:42.0 20 36:59.9 64 1:41.9 42 26:29.7 1:22:29.8
36 ARMANDOS LINARDOS 36 70 1:23:48.0 10 10:28.6 59 3:48.3 62 42:27.1 57 1:35.0 38 25:28.8 1:23:48.0
37 ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΚΟΛΛΙΑΣ 29 85 1:24:12.9 74 16:27.1 51 3:30.4 36 38:57.1 34 1:19.6 21 23:58.4 1:24:12.9
38 ΣΤΥΛΙΑΝΌΣ ΒΆΣΙΛΑΣ 32 75 NS Coaching 1:24:17.8 27 12:10.2 49 3:24.1 61 42:07.9 35 1:19.8 36 25:15.6 1:24:17.8
39 THANASIS DIMITRIADIS 33 119 1:24:50.6 42 13:47.0 45 3:17.4 50 40:55.1 31 1:18.3 39 25:32.6 1:24:50.6
40 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ 37 169 1:25:14.6 55 14:16.3 39 3:10.4 48 40:38.5 24 1:13.9 41 25:55.4 1:25:14.6
41 LEONIDAS KALOGEROPOULOS 50 65 1:25:41.2 38 13:11.7 18 2:19.6 53 41:13.9 25 1:15.3 53 27:40.6 1:25:41.2
42 ΜΑΡΙΟΣ ΓΚΑΤΖΙΑΣ 39 79 NS COACHING 1:25:46.5 48 14:05.2 38 3:09.6 37 39:13.1 14 1:03.3 58 28:15.1 1:25:46.5
43 ΙΩΣΉΦ ΜΠΕΪΝΤΆΡΗΣ 37 92 1:26:01.2 26 12:10.2 64 4:01.0 38 39:33.4 48 1:25.2 64 28:51.2 1:26:01.2
44 EDDY ALEXIOU 57 61 AO ΘΗΣΕΑΣ 1:26:26.2 31 12:23.9 20 2:24.0 41 39:44.9 32 1:19.1 75 30:34.2 1:26:26.2
45 THEODOROS SOUFIS 36 73 NS Coaching 1:27:04.6 40 13:29.0 52 3:31.5 40 39:41.5 49 1:26.5 65 28:55.9 1:27:04.6
46 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΡΑΝΙΩΤΗΣ 29 153 1:27:49.0 35 13:04.0 58 3:48.1 60 42:07.1 76 1:56.0 46 26:53.6 1:27:49.0
47 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 46 140 ALL TERRAIN RUNNERS 1:28:33.8 77 17:14.4 35 3:03.9 54 41:15.0 67 1:44.1 37 25:16.3 1:28:33.8
48 ΤΟΛΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 47 89 Ns coaching 1:28:41.5 68 15:50.2 31 2:57.8 27 38:14.8 69 1:47.2 69 29:51.2 1:28:41.5
49 GEORGE BOUZIANIS 38 113 1:28:50.7 19 11:24.9 60 3:48.6 75 44:54.6 74 1:53.9 45 26:48.6 1:28:50.7
50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΡΑΜΗΣ 58 105 Athens Triathlon Team 1:29:11.6 46 13:55.4 62 3:54.2 52 41:09.1 61 1:38.9 61 28:33.8 1:29:11.6
51 DIMITRIS KOPANAS 39 126 Chaidari Is Running 1:29:29.3 47 14:04.2 63 3:58.5 55 41:21.8 72 1:51.7 57 28:13.0 1:29:29.3
52 ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΙΛΙΑΝΟΣ 53 139 1:29:53.6 71 15:57.3 53 3:32.6 69 43:10.8 81 2:14.1 33 24:58.7 1:29:53.6
53 ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ 39 100 Top cycles / ΣΑΦΑΝΣ 1:30:02.3 57 14:25.9 82 4:58.3 49 40:41.2 75 1:53.9 55 28:02.8 1:30:02.3
54 MARINOS SYRIGOS 42 135 1:30:06.6 44 13:47.5 67 4:07.5 39 39:39.8 55 1:33.9 77 30:57.7 1:30:06.6
55 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΝΙΚΟΛΟΎΔΗΣ 51 94 1:30:19.9 65 15:40.8 89 5:58.5 33 38:40.0 85 2:36.5 50 27:24.0 1:30:19.9
56 EMMANUEL LAMPROU 42 128 1:30:39.3 69 15:56.8 66 4:03.6 58 41:43.4 60 1:38.4 48 27:17.0 1:30:39.3
57 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 45 149 1:31:27.5 58 14:30.5 26 2:42.5 21 37:06.1 68 1:44.2 87 35:24.2 1:31:27.5
58 ΜΑΞΙΜΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 29 158 Σπαρτιατες 1:31:40.6 66 15:43.1 41 3:12.3 82 47:03.6 7 0:55.7 30 24:45.6 1:31:40.6
59 ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΑΓΩΝΗΣ 34 95 1:32:19.7 50 14:06.9 69 4:10.2 57 41:40.7 87 2:56.2 66 29:25.4 1:32:19.7
60 VLASSIS KRIKOS 35 127 1:32:35.5 51 14:09.3 55 3:38.7 56 41:24.1 52 1:28.9 79 31:54.1 1:32:35.5
61 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΓΚΑΝΆΤΣΙΟΣ 33 78 1:32:56.4 56 14:22.0 71 4:14.1 74 44:09.4 56 1:34.5 62 28:36.2 1:32:56.4
62 PETROS BOSKOS 37 112 1:33:09.4 87 19:33.2 37 3:08.1 59 41:55.1 19 1:09.0 49 27:23.7 1:33:09.4
63 IOANNIS LAMPADITIS 51 67 0 1:33:24.5 39 13:24.8 73 4:14.9 68 43:09.7 80 2:13.4 73 30:21.5 1:33:24.5
64 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΙΑΚΑΣ 47 164 S.R.T 1:33:40.5 80 17:50.5 47 3:19.1 44 40:10.3 84 2:36.1 68 29:44.4 1:33:40.5
65 ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ 28 159 1:33:56.0 25 12:09.3 46 3:18.7 85 48:24.2 62 1:39.0 60 28:24.5 1:33:56.0
66 JOHN KALOGEROPOULOS 45 124 MyAthlete 1:34:10.0 79 17:30.7 57 3:47.6 47 40:23.1 63 1:41.4 76 30:46.9 1:34:10.0
67 PANAGIOTIS LIARDAKIS 44 69 NS Coaching 1:34:24.8 64 15:38.4 44 3:15.3 72 43:49.1 51 1:27.1 71 30:14.8 1:34:24.8
68 ALEXANDROS GOLFINOPOULOS 26 64 1:34:33.7 61 14:46.5 72 4:14.3 70 43:37.2 58 1:37.1 72 30:18.4 1:34:33.7
69 KONSTANTINOS LAMPSIAS 28 68 0 1:34:34.0 60 14:40.2 80 4:52.0 80 46:07.5 41 1:22.7 52 27:31.4 1:34:34.0
70 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΕΛΑΩΡΑΣ 34 142 1:35:09.7 89 20:16.0 50 3:24.7 65 42:54.5 73 1:53.7 44 26:40.7 1:35:09.7
71 ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΣΑΜΙΩΤΗΣ 50 163 BUDO CENTER 1:35:43.7 82 18:20.4 70 4:12.9 73 43:52.2 8 0:57.5 59 28:20.6 1:35:43.7
72 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ 45 148 NS COACHING 1:35:46.5 43 13:47.1 74 4:18.3 64 42:49.2 70 1:49.2 80 33:02.5 1:35:46.5
73 MINOS MATSAS 51 71 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:36:17.7 76 16:55.8 79 4:50.9 86 50:06.7 26 1:15.9 13 23:08.2 1:36:17.7
74 NIKOS APOSTOLOPOULOS 39 111 μπακουλας αθλητικο κεντρο παλληνης 1:36:38.7 75 16:34.3 61 3:51.8 76 45:32.3 89 3:13.9 51 27:26.1 1:36:38.7
75 ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΡΔΗΣ 25 144 1:36:50.1 62 15:07.0 87 5:23.9 42 40:00.9 86 2:52.2 83 33:25.9 1:36:50.1
76 ΣΑΚΗΣ ΜΠΑΝΟΒΙΤΣ 43 156 OPANATHLON 1:36:54.1 18 11:23.7 15 2:07.5 28 38:23.3 18 1:08.8 89 43:50.6 1:36:54.1
77 ΚΛΈΩΝ ΔΑΣΚΑΛΆΚΗΣ 30 147 1:37:15.3 83 18:52.5 77 4:44.2 71 43:39.4 39 1:22.2 63 28:36.9 1:37:15.3
78 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ 49 160 1:38:21.2 81 17:53.7 78 4:45.3 66 43:03.3 43 1:22.8 78 31:16.0 1:38:21.2
79 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 18 157 Σπαρτιατες 1:38:31.4 72 16:06.4 36 3:04.4 87 50:13.1 16 1:03.5 56 28:03.7 1:38:31.4
80 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΠΑΣ 44 161 1:39:06.8 78 17:27.0 83 5:02.6 77 45:46.3 40 1:22.4 67 29:28.4 1:39:06.8
81 XENOFON LOURANTOS 62 129 Athens Triathlon Team 1:39:41.3 67 15:43.5 85 5:06.1 81 46:15.1 78 2:11.3 74 30:25.2 1:39:41.3
82 SOTIRIS MARANIS 46 130 WIND 1:40:55.9 54 14:15.8 76 4:23.0 79 46:06.8 79 2:13.2 84 33:56.9 1:40:55.9
83 STELIOS KALATZIS 41 123 1:41:20.0 88 19:51.2 86 5:08.7 78 46:04.9 82 2:27.1 54 27:47.9 1:41:20.0
84 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥΡΚΑΜΠΗΣ 41 102 NS COACHING 1:42:35.0 85 19:05.2 65 4:01.6 63 42:40.2 77 1:57.0 86 34:50.8 1:42:35.0
85 ΦΩΤΗΣ ΠΑΠΑΚΑΝΕΛΛΟΣ 29 99 1:42:56.3 63 15:22.4 84 5:05.2 83 47:54.7 33 1:19.2 82 33:14.5 1:42:56.3
86 ΖΗΣΗΣ ΔΗΜΟΚΑΣ 47 80 1:43:17.5 86 19:22.9 81 4:53.2 67 43:06.9 22 1:10.6 85 34:43.8 1:43:17.5
87 CHRISTOS CHARPANTIDIS 46 114 1:45:55.2 73 16:17.1 75 4:20.5 89 53:29.0 65 1:42.5 70 30:06.0 1:45:55.2
88 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ 64 81 1:50:27.8 90 22:47.7 68 4:08.1 84 47:56.0 83 2:28.1 81 33:07.6 1:50:27.8
89 KONSTANTINOS PANOS 40 132 Nuventi 2:00:50.6 84 19:04.6 88 5:40.6 88 51:26.1 88 3:01.6 88 41:37.5 2:00:50.6
DNF IOANNIS DERMITZAKIS 43 118 70 15:57.2 90 6:52.8
DNS SPIROS RAZIS 46 72
DNS ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ ΘΕΟΦΙΛΆΣ 40 82 Chaidari is Running
DNS ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΜΕΣΣΑΡΙΟΣ 34 86 ns coaching
DNS ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΨΑΡΑΔΕΛΗΣ 37 107
DNS THANOS FOUNDAS 42 122
DNS GEORGE RALLIS 46 133 WIND
DNS ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΣ 48 145 Athens Triathlon Team




Energy Triathlon Attiki 2016 Semi Long Relay
Overall Results


Male Finishers
Place TEAM bib no Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 CREDO S VICTORIA - PRO TRAINING 57 2:33:38.3 1 20:34.8 1 1:49.5 1 1:22:09.9 1 49:03.9 2:33:38.3
ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΪΒΑΤΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
2 FIFTYPLUS 59 3:20:04.9 2 32:07.9 2 3:10.8 2 1:35:33.9 1 1:32.5 2 1:07:39.5 3:20:04.9
ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΤΟΥΜΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΡΟΚΟΣ


Energy Triathlon Attiki 2016 Sprint Relay
Overall Results


Female Finishers
Place ΤΕΑΜ bib no Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 3D team 174 1:17:14.9 2 11:53.9 1 1:35.4 1 37:05.9 1 0:48.7 2 25:50.8 1:17:14.9
SASA SILLAIDOPOULOU KATERINA MALAMOU REBECA KOUTSI
2 Holmes Place 175 1:17:16.1 1 11:32.1 2 1:44.1 2 38:43.0 2 1:21.0 1 23:55.9 1:17:16.1
ΟΛΥΜΠΊΑ ΝΑΤΑΛΊΑ ΜΠΟΛΏΣΗ ΠΑΓΏΝΑ ΔΑΝΆΗ ΣΑΚΕΛΛΆΡΗ ΠΑΓΏΝΑ ΔΑΝΆΗ ΣΑΚΕΛΛΆΡΗ


Male Finishers

Place ΤΕΑΜ Age Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 Top Gym 177 1:16:07.0 1 9:15.7 2 1:36.0 4 38:26.3 1 0:52.8 4 25:56.1 1:16:07.0
ΛΑΘΟΎΡΑΣ ΑΝΤΏΝΗΣ ΛΙΆΣΚΟΣ ΘΆΝΟΣ ΚΑΠΌΜΠΑΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΉ
2 DHL EXPRESS 60 1:16:13.0 5 14:02.2 5 2:11.5 3 38:15.6 2 0:53.4 1 20:50.2 1:16:13.0
ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖ
3 TriTeam45 176 1:16:52.0 4 13:15.6 1 1:33.1 2 37:39.9 3 0:53.9 3 23:29.3 1:16:52.0
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΕΥΘΕΡΗΣ
4 STARTERS 178 1:17:00.0 2 10:41.8 3 1:42.4 1 32:01.9 4 1:01.1 5 31:32.6 1:17:00.0
MIXAS MIXALIS BABIS MALISIANOS NIKOS DIMITROPOULOS
5 ΜΑΡΙΝΑ 173 1:19:37.1 3 12:21.8 4 1:56.3 5 41:32.9 5 1:13.8 2 22:32.2 1:19:37.1
ΜΑΡΙΝΑ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗ ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ



Energy Triathlon Attiki 2016 Semi Long Triathlon
Age Group Results


Female 20 to 29
Place Overall* Plc Name bib no TEAM Age Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
DNS DNS ΛΑΜΠΡΙΝΉ ΛΙΟΎΤΑ 46 Derekas endurance 26


Female 30 to 39
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 2 ΟΛΓΑ ΒΕΛΛΗ 39 ATHENS TRIATHLON TEAM 30 3:23:12.2 1 25:22.8 1 3:06.4 1 1:39:23.6 1 2:15.4 1 1:13:03.9 3:23:12.2


Female 40 to 49
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 1 ΒΑΝΕΣΣΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΗ 18 Μεσσηνιακός / 24100 42 3:09:35.1 1 26:35.8 1 4:13.0 1 1:34:05.5 3 2:17.0 - - -
2 3 MARINETTA KATSOUPA 6 RED STAR 47 3:39:06.1 2 27:28.6 3 4:35.4 3 1:45:25.3 1 1:33.4 3 1:20:03.2 3:39:06.1
3 4 ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ 44 40 3:40:31.5 3 34:53.1 2 4:28.3 2 1:43:09.7 2 2:04.6 2 1:15:55.5 3:40:31.5


Male 20 to 29
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 1 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ 1 NS COACHING / C-BEAR 28 2:26:26.3 1 17:31.0 1 1:53.5 1 1:15:01.7 1 1:01.8 1 50:58.2 2:26:26.3
2 22 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 41 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 23 3:12:47.3 3 27:56.6 4 3:41.4 2 1:32:08.5 4 1:30.6 2 1:07:30.0 3:12:47.3
3 31 ΜΑΡΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ 14 23 3:31:13.7 2 22:04.3 2 2:34.4 4 1:57:32.1 3 1:14.1 3 1:07:48.6 3:31:13.7
4 41 ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ - ΑΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 16 22 3:57:31.1 5 42:15.3 5 7:30.4 3 1:50:03.3 2 1:12.7 4 1:16:29.2 3:57:31.1
DNF DNF CHRISTOS TASIOULAS 35 Derekas Endurance Coaching 27 4 29:37.6 3 3:19.8


Male 30 to 39
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 2 GEORGE ALYFANTIS 2 37 2:35:30.6 1 18:19.5 2 2:00.4 2 1:21:56.0 5 1:00.0 1 52:14.5 2:35:30.6
2 4 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΕΚΚΟΣ 20 DEREKAS ENDURANCE IOANNINA TRIATHLO 37 2:49:52.5 7 24:45.4 3 2:13.1 4 1:22:34.6 2 0:53.2 5 59:26.1 2:49:52.5
3 5 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΜΙΝΤΖΙΒΙΡΗΣ 48 BikeThirty volos 34 2:51:09.5 2 20:37.0 10 3:06.9 8 1:27:03.7 9 1:16.2 4 59:05.5 2:51:09.5
4 6 ΠΟΛΥΔΕΎΚΗΣ ΧΑΝΤΖΙΑΡΑΣ 56 NScoaching / Wind running team 33 2:52:17.2 5 23:30.1 4 2:18.9 7 1:25:58.7 6 1:03.0 6 59:26.3 2:52:17.2
5 7 NESTORAS KATSIOS 5 3ωδιο 36 2:52:33.0 15 27:31.6 8 2:51.9 9 1:27:59.2 1 0:49.9 2 53:20.3 2:52:33.0
6 10 ILIAS LIBERIS 7 my athlete 36 2:55:18.0 9 25:16.2 1 1:59.2 5 1:23:47.3 3 0:57.5 12 1:03:17.6 2:55:18.0
7 11 MINAS MALATOS 32 C F coaching 36 2:56:58.0 11 25:25.6 14 3:55.0 1 1:17:59.6 8 1:14.7 14 1:08:22.8 2:56:58.0
8 12 EMILIOS ZACHILAS 11 NS COACHING 31 2:59:07.0 6 24:21.1 5 2:32.1 10 1:31:30.2 7 1:06.2 7 59:37.3 2:59:07.0
9 13 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ 19 MYATHLETE 35 2:59:35.1 18 30:03.7 17 4:15.5 6 1:25:20.1 11 1:25.8 3 58:29.8 2:59:35.1
10 15 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ 40 32 3:05:39.2 10 25:17.5 11 3:08.1 14 1:35:25.0 10 1:18.4 9 1:00:30.0 3:05:39.2
11 16 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΦΑΤΕΣ 52 30 3:06:38.8 13 26:39.6 6 2:43.6 15 1:35:38.9 4 0:58.2 10 1:00:38.3 3:06:38.8
12 17 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 50 my athlete 37 3:08:26.1 14 26:39.7 16 4:05.9 3 1:22:30.0 16 1:45.7 17 1:13:24.6 3:08:26.1
13 18 YIANNIS KARYOFYLLIS 27 37 3:08:43.0 17 28:43.6 13 3:15.6 11 1:32:16.6 12 1:33.0 11 1:02:54.1 3:08:43.0
14 19 MENELAOS KOKKINOS 30 ΓΑΣ Χολαργού 33 3:08:57.9 3 22:40.8 18 5:04.9 18 1:38:54.8 18 2:25.4 8 59:51.8 3:08:57.9
15 20 GIORGOS DOUDALIS 26 TRIODIO 37 3:11:03.9 12 25:36.8 7 2:49.9 13 1:33:33.8 14 1:37.0 13 1:07:26.3 3:11:03.9
16 24 ALEXANDROS RALLIS 10 36 3:17:20.8 16 28:14.0 12 3:11.1 12 1:32:47.0 13 1:35.6 16 1:11:32.9 3:17:20.8
17 28 ΑΝΔΡΈΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΌΠΟΥΛΟΣ 43 NeuroKinisis.gr 39 3:26:10.0 4 23:06.4 9 2:54.1 16 1:36:57.9 15 1:39.6 19 1:21:31.8 3:26:10.0
18 32 STAMATIS KATSIADRAMIS 29 chalkida triathlon 35 3:34:27.7 8 25:15.2 15 4:03.2 19 1:40:08.3 20 4:01.7 18 1:20:59.1 3:34:27.7
19 36 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΟΛΕΣ 13 Α.Ο. ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 39 3:39:53.9 20 36:27.9 21 8:33.5 17 1:38:46.0 21 6:47.4 15 1:09:18.8 3:39:53.9
20 39 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 17 Triathlon Super Tech Team 36 3:52:30.4 19 35:56.3 20 6:01.7 20 1:45:51.3 17 1:53.9 20 1:22:47.1 3:52:30.4
21 42 ΑΝΔΡΈΑΣ ΠΑΠΑΚΛΕΟΒΟΎΛΟΥ 24 Triathlon Super Tech Team 39 4:03:32.5 21 36:30.1 19 5:15.7 21 1:48:01.7 19 2:28.4 21 1:31:16.4 4:03:32.5
DNS DNS ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΡΡΗΣ 25 ATHENS TRIATHLON TEAM 39
DNS DNS DIMITRIOS SOIS 34 CB TEAM 37


Male 40 to 49
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 3 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 12 43 2:46:48.8 1 20:33.2 3 2:33.7 3 1:26:31.6 1 0:57.3 1 56:12.9 2:46:48.8
2 8 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΝΟΥΜΗΣ 54 PROTYPO GYM RAFINA 45 2:52:53.0 6 26:43.6 1 2:21.1 2 1:23:08.1 5 1:25.3 3 59:14.7 2:52:53.0
3 9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΟΥΡΙΚΗΣ 21 48 2:52:53.2 5 26:37.2 2 2:25.5 1 1:21:01.4 6 1:26.4 5 1:01:22.5 2:52:53.2
4 14 GEORGE KASTRITSEAS 28 43 3:02:59.3 3 23:53.8 4 2:52.6 6 1:37:11.3 2 1:04.7 2 57:56.6 3:02:59.3
5 21 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΠΟΥΡΙΔΗΣ 15 48 3:11:40.4 10 28:38.5 9 3:48.5 4 1:33:46.9 12 2:14.2 6 1:03:12.1 3:11:40.4
6 23 GEORGE PARZIGKAS 9 42 3:14:33.1 2 22:47.9 11 4:06.5 5 1:36:01.8 7 1:40.3 8 1:09:56.3 3:14:33.1
7 25 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ 23 44 3:19:31.1 14 32:59.0 7 3:24.0 8 1:40:51.8 3 1:16.9 4 1:00:59.2 3:19:31.1
8 26 ΠΈΤΡΟΣ ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΣ 51 41 3:22:33.5 4 25:07.5 10 3:57.6 9 1:44:05.5 10 2:10.1 7 1:07:12.7 3:22:33.5
9 29 CHRISTOS IOANNOU 4 ΣΔΡΟΚΟΝΙΚΕΡ 45 3:27:16.4 8 28:16.8 5 2:54.8 7 1:38:51.9 4 1:18.1 10 1:15:54.6 3:27:16.4
10 33 ΣΩΤΗΡΗΣ ΧΑΝΤΖΗΣ 55 42 3:35:10.8 12 30:30.3 8 3:41.3 11 1:45:20.3 11 2:13.8 9 1:13:24.9 3:35:10.8
11 34 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 49 40 3:37:28.6 7 27:19.9 12 4:44.4 12 1:45:56.1 9 2:08.0 12 1:17:20.0 3:37:28.6
12 35 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ 53 46 3:38:43.7 11 29:14.1 6 3:21.2 10 1:44:49.5 8 2:02.5 14 1:19:16.2 3:38:43.7
13 38 THOMAS TSAKAGIANNIS 36 abbvie running team 48 3:45:23.7 9 28:36.0 13 5:01.2 13 1:51:47.8 13 2:42.8 11 1:17:15.6 3:45:23.7
14 40 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 22 Triathlon Super Tech Team 43 3:54:08.7 13 31:24.0 14 6:06.2 14 1:54:31.7 14 3:12.0 13 1:18:54.7 3:54:08.7
DNS DNS SPIROS MICHALOUDIS 8 NS COACHING 46
DNS DNS GEORGIOS MICHELAKIS 33 NS coaching 46
DNS DNS ΘΕΌΔΩΡΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 42 42

Male 50 to 59
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 27 CONSTANTINOS VRATSIKIDIS 37 51 3:23:44.1 1 27:13.3 1 4:23.2 1 1:36:24.7 1 1:38.5 1 1:14:04.2 3:23:44.1
2 37 ΙΩΣΉΦ ΒΑΓΓΕΡ 38 51 3:45:14.7 2 29:21.0 2 5:39.4 2 1:42:25.8 2 3:25.4 2 1:24:22.8 3:45:14.7
3 44 ELIAS KOUREMENOS 31 54 4:43:42.4 3 39:38.6 3 7:27.7 3 2:15:43.6 3 1:40:52.4 4:43:42.4

Male 60 and Over
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 30 ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΓΑΡΙΏΤΗΣ 47 HolmesPlace 65 3:27:19.5 1 26:51.8 1 4:25.1 1 1:40:45.1 2 2:19.8 1 1:12:57.5 3:27:19.5
2 43 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 45 61 4:16:21.8 2 31:01.2 2 4:29.5 2 1:43:53.3 1 2:11.7 2 1:54:45.8 4:16:21.8




Energy Triathlon Attiki 2016 Sprint Triathlon
Age Group Results



Female 19 and Under
Place Overall* Plc Name Age bib Team / Club Gun Time SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 6 ΜΑΡΊΑ ΑΜΑΛΊΑ ΚΑΖΑΜΑΡΙΏΤΗ 15 150 ΑΣ ΠΑΛΜΟΣ 1:25:33.2 1 10:12.6 1 2:51.3 1 45:28.9 1 1:10.9 1 25:49.3 1:25:33.2


Female 20 to 29
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 1 KONSTANTINA ZYMVRAKAKI 25 137 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:13:07.6 1 10:04.0 1 1:51.6 1 36:22.8 2 1:22.3 1 23:26.7 1:13:07.6
2 4 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΚΟΤΖΙΑ 24 146 NS COACHING 1:21:10.8 2 10:09.2 2 2:32.7 2 40:59.8 1 1:16.0 2 26:12.9 1:21:10.8
3 13 MARGARITA STAMATIOU 22 134 2:11:31.5 5 20:10.4 4 6:22.7 3 1:09:09.0 4 3:31.5 3 32:17.6 2:11:31.5
4 14 EVANGELIA-ANNA MAROULI 22 131 2:11:31.7 4 20:10.3 5 6:23.1 4 1:09:29.2 3 3:10.9 4 32:17.9 2:11:31.7
DNF DNF ΠΗΝΕΛΌΠΗ ΚΡΈΣΤΑ 21 154 Athens Triathlon Team 3 11:31.2 3 2:34.3 5 1:18:00.0
DNS DNS MIRELLA ALEXIOU 23 62
DNS DNS ΚΟΝΔΥΛΙΑ - ΑΡΓΥ ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗ 27 96


Female 30 to 39
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 5 KATERINA FILIPPIDOU 31 121 1:24:26.3 1 12:44.4 3 3:14.8 1 41:51.3 2 1:19.9 1 25:15.7 1:24:26.3
2 9 ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ ΚΑΨΟΥΡΟΥ 30 151 NS COACHING 1:30:04.8 3 15:17.2 2 2:52.9 3 43:22.7 1 1:15.8 2 27:16.1 1:30:04.8
3 10 VALENTINA VELONIDOU 36 136 CREDO S VICTORIA 1:30:49.7 2 13:09.8 1 2:32.2 2 43:09.7 3 1:29.3 3 30:28.6 1:30:49.7


Female 40 to 49
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 2 AΓΓΕΛΙΚΗ ΚΕΡΑΜΙΔΑ 40 152 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:17:42.2 1 11:27.9 1 2:12.6 2 38:14.3 1 1:01.4 2 24:45.7 1:17:42.2
2 3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΜΠΡΑ 44 168 1:19:34.9 3 14:24.9 3 3:00.0 1 37:02.6 2 1:18.9 1 23:48.2 1:19:34.9
3 7 ALEXANDRA ALMYROUDI 43 109 Athens Triathlon Team 1:26:06.3 2 13:57.7 4 3:07.9 3 39:21.0 4 2:04.3 5 27:35.2 1:26:06.3
4 8 CHRISTINA CORAI 43 115 WIND 1:29:56.8 4 15:23.3 2 2:53.1 4 42:49.8 3 1:21.2 4 27:29.2 1:29:56.8
5 12 ΕΥΑΓΓΕΛΊΑ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 41 162 CREDO S VICTORIA 1:35:33.0 5 16:24.0 5 4:22.6 5 46:02.1 5 2:27.9 3 26:16.2 1:35:33.0


Female 50 to 59
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 11 ΝΤΑΙΑΝΝΑ ΒΑΤΗ 50 76 Red Star Triathlon Club 1:31:12.3 1 15:10.3 1 2:53.8 1 42:28.5 1 1:25.4 1 29:14.1 1:31:12.3



Male 19 and Under
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 79 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 18 157 Σπαρτιατες 1:38:31.4 1 16:06.4 1 3:04.4 1 50:13.1 1 1:03.5 1 28:03.7 1:38:31.4



Male 20 to 29
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 2 PANAGIOTIS DIMOPOULOS 27 63 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:06:59.0 1 8:48.3 3 2:00.6 2 36:00.0 2 0:44.6 1 19:25.3 1:06:59.0
2 5 AΛΚΗΣ ΚΑΦΩΡΟΣ 23 84 Nuventi Triathlon 1:09:49.5 2 9:12.7 1 1:52.2 4 36:33.5 3 0:51.7 3 21:19.2 1:09:49.5
3 7 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ 29 155 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:13:07.6 7 11:31.9 2 1:56.8 3 36:01.9 6 0:59.7 6 22:37.1 1:13:07.6
4 10 ΒΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 26 74 1:14:09.7 9 12:52.1 9 3:03.4 5 36:39.1 1 0:40.6 2 20:54.2 1:14:09.7
5 11 ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΡΕΣΤΑΣ 25 180 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:14:24.1 5 10:27.4 6 2:06.6 1 35:46.3 13 1:23.5 9 24:40.1 1:14:24.1
6 14 ΜΑΡΙΟΣ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ 26 83 NS COACHING 1:15:23.4 3 9:52.3 5 2:05.2 11 40:17.7 5 0:58.6 5 22:09.4 1:15:23.4
7 16 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΡΚΑΓΙΑΝΝΗΣ 25 179 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:16:24.4 6 10:53.1 7 2:57.4 7 37:20.0 9 1:16.1 7 23:57.5 1:16:24.4
8 25 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΪΚΟ 26 93 1:18:32.0 12 14:13.9 8 2:58.5 8 38:37.3 7 1:10.3 4 21:31.7 1:18:32.0
9 30 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 26 98 TRIATHLON ATHENS TEAM 1:20:54.0 4 10:05.4 4 2:05.1 12 40:55.7 8 1:13.4 12 26:34.2 1:20:54.0
10 35 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΥΜΠΕΡΑΙΟΣ 25 143 1:22:29.8 11 13:36.0 13 3:42.0 6 36:59.9 16 1:41.9 11 26:29.7 1:22:29.8
11 37 ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΚΟΛΛΙΑΣ 29 85 1:24:12.9 18 16:27.1 12 3:30.4 9 38:57.1 11 1:19.6 8 23:58.4 1:24:12.9
12 46 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΡΑΝΙΩΤΗΣ 29 153 1:27:49.0 10 13:04.0 14 3:48.1 13 42:07.1 17 1:56.0 13 26:53.6 1:27:49.0
13 58 ΜΑΞΙΜΟΣ ΜΠΟΙΚΟ 29 158 Σπαρτιατες 1:31:40.6 17 15:43.1 10 3:12.3 16 47:03.6 4 0:55.7 10 24:45.6 1:31:40.6
14 65 ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ 28 159 1:33:56.0 8 12:09.3 11 3:18.7 18 48:24.2 15 1:39.0 15 28:24.5 1:33:56.0
15 68 ALEXANDROS GOLFINOPOULOS 26 64 1:34:33.7 14 14:46.5 15 4:14.3 14 43:37.2 14 1:37.1 16 30:18.4 1:34:33.7
16 69 KONSTANTINOS LAMPSIAS 28 68 0 1:34:34.0 13 14:40.2 16 4:52.0 15 46:07.5 12 1:22.7 14 27:31.4 1:34:34.0
17 75 ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΡΔΗΣ 25 144 1:36:50.1 15 15:07.0 18 5:23.9 10 40:00.9 18 2:52.2 18 33:25.9 1:36:50.1
18 85 ΦΩΤΗΣ ΠΑΠΑΚΑΝΕΛΛΟΣ 29 99 1:42:56.3 16 15:22.4 17 5:05.2 17 47:54.7 10 1:19.2 17 33:14.5 1:42:56.3



Male 30 to 39
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 1 GEORGIOS DANIIL 31 3 ΘΗΣΕΑΣ 1:04:41.6 1 8:39.7 3 2:03.6 1 32:39.5 1 0:43.2 1 20:35.4 1:04:41.6
2 3 MANOUSOS DAMORAKIS 34 117 1:08:43.8 7 11:09.1 1 1:56.6 2 33:16.6 14 1:21.6 2 20:59.7 1:08:43.8
3 8 ALEXANDROS DRAGOUTSIS ALEXANDRO 37 120 CREDO S VICTORIA 1:13:13.7 9 11:50.6 2 1:56.6 3 35:19.7 6 1:04.5 4 23:02.2 1:13:13.7
4 9 SOTIRIS DAMALAS 35 116 1:14:09.0 10 11:55.5 12 2:46.3 5 36:26.4 10 1:17.9 3 21:42.7 1:14:09.0
5 12 ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 31 90 Chalkida triathlon team 1:14:37.5 6 11:06.7 11 2:37.3 4 35:45.3 8 1:10.1 8 23:57.9 1:14:37.5
6 13 ΜΙΧΑΗΛ ΧΙΝΤΖΙΑΔΗΣ 30 171 1:15:07.8 2 10:11.8 4 2:07.1 10 37:28.2 26 1:42.7 7 23:37.9 1:15:07.8
7 15 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΩΗΣ 37 167 1:15:25.8 5 10:43.1 7 2:21.9 8 36:57.6 2 0:53.5 10 24:29.6 1:15:25.8
8 19 NIKOS KATSIPIS 33 125 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:16:48.9 16 13:01.6 5 2:10.1 6 36:35.0 17 1:24.2 6 23:37.8 1:16:48.9
9 22 ΒΑΣΊΛΗΣ ΧΡΟΝΌΠΟΥΛΟΣ 35 172 ΑΣ ΠΑΛΜΟΣ 1:17:48.8 14 12:12.5 6 2:10.2 11 37:32.9 4 1:01.0 13 24:52.0 1:17:48.8
10 23 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΤΑΡΙΔΗΣ 36 87 NS COACHING 1:18:08.3 17 13:10.5 8 2:26.5 7 36:46.5 16 1:22.8 9 24:21.8 1:18:08.3
11 24 GEORGE KANAKIS 39 66 ChaidariIsRunning 1:18:19.2 3 10:23.0 16 3:13.5 12 38:29.5 25 1:37.6 11 24:35.6 1:18:19.2
12 28 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΙΑΠΑΣ 35 170 nscoaching 1:19:09.3 28 14:33.9 10 2:33.6 9 37:06.8 22 1:33.4 5 23:21.4 1:19:09.3
13 31 ΓΙΏΡΓΟΣ ΤΡΙΚΑΛΙΏΤΗΣ 39 103 Ανεξαρτητος 1:20:58.3 13 12:11.3 9 2:32.1 18 40:13.1 3 1:00.3 14 25:01.3 1:20:58.3
14 32 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΡΕΓΓΕΛΑΣ 35 166 1:21:06.5 15 12:22.1 22 3:34.6 13 38:30.3 21 1:31.8 15 25:07.4 1:21:06.5
15 34 ΓΙΆΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΉΣ 37 138 1:22:24.1 22 14:05.6 18 3:22.8 14 38:55.6 13 1:19.8 12 24:40.0 1:22:24.1
16 36 ARMANDOS LINARDOS 36 70 1:23:48.0 4 10:28.6 24 3:48.3 27 42:27.1 24 1:35.0 17 25:28.8 1:23:48.0
17 38 ΣΤΥΛΙΑΝΌΣ ΒΆΣΙΛΑΣ 32 75 NS Coaching 1:24:17.8 11 12:10.2 19 3:24.1 26 42:07.9 12 1:19.8 16 25:15.6 1:24:17.8
18 39 THANASIS DIMITRIADIS 33 119 1:24:50.6 19 13:47.0 17 3:17.4 21 40:55.1 11 1:18.3 18 25:32.6 1:24:50.6
19 40 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ 37 169 1:25:14.6 25 14:16.3 15 3:10.4 19 40:38.5 9 1:13.9 19 25:55.4 1:25:14.6
20 42 ΜΑΡΙΟΣ ΓΚΑΤΖΙΑΣ 39 79 NS COACHING 1:25:46.5 21 14:05.2 14 3:09.6 15 39:13.1 5 1:03.3 26 28:15.1 1:25:46.5
21 43 ΙΩΣΉΦ ΜΠΕΪΝΤΆΡΗΣ 37 92 1:26:01.2 12 12:10.2 28 4:01.0 16 39:33.4 18 1:25.2 29 28:51.2 1:26:01.2
22 45 THEODOROS SOUFIS 36 73 NS Coaching 1:27:04.6 18 13:29.0 21 3:31.5 17 39:41.5 19 1:26.5 30 28:55.9 1:27:04.6
23 49 GEORGE BOUZIANIS 38 113 1:28:50.7 8 11:24.9 25 3:48.6 31 44:54.6 29 1:53.9 21 26:48.6 1:28:50.7
24 51 DIMITRIS KOPANAS 39 126 Chaidari Is Running 1:29:29.3 20 14:04.2 27 3:58.5 22 41:21.8 27 1:51.7 25 28:13.0 1:29:29.3
25 53 ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ 39 100 Top cycles / ΣΑΦΑΝΣ 1:30:02.3 27 14:25.9 32 4:58.3 20 40:41.2 30 1:53.9 24 28:02.8 1:30:02.3
26 59 ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΑΓΩΝΗΣ 34 95 1:32:19.7 23 14:06.9 29 4:10.2 24 41:40.7 31 2:56.2 31 29:25.4 1:32:19.7
27 60 VLASSIS KRIKOS 35 127 1:32:35.5 24 14:09.3 23 3:38.7 23 41:24.1 20 1:28.9 32 31:54.1 1:32:35.5
28 61 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΓΚΑΝΆΤΣΙΟΣ 33 78 1:32:56.4 26 14:22.0 30 4:14.1 30 44:09.4 23 1:34.5 27 28:36.2 1:32:56.4
29 62 PETROS BOSKOS 37 112 1:33:09.4 31 19:33.2 13 3:08.1 25 41:55.1 7 1:09.0 22 27:23.7 1:33:09.4
30 70 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΕΛΑΩΡΑΣ 34 142 1:35:09.7 32 20:16.0 20 3:24.7 28 42:54.5 28 1:53.7 20 26:40.7 1:35:09.7
31 74 NIKOS APOSTOLOPOULOS 39 111 μπακουλας αθλητικο κεντρο παλληνης 1:36:38.7 29 16:34.3 26 3:51.8 32 45:32.3 32 3:13.9 23 27:26.1 1:36:38.7
32 77 ΚΛΈΩΝ ΔΑΣΚΑΛΆΚΗΣ 30 147 1:37:15.3 30 18:52.5 31 4:44.2 29 43:39.4 15 1:22.2 28 28:36.9 1:37:15.3
DNS DNS ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΜΕΣΣΑΡΙΟΣ 34 86 ns coaching
DNS DNS ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΨΑΡΑΔΕΛΗΣ 37 107



Male 40 to 49
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 4 STYLIANOS ANDREADIS 49 110 Athens triathlon team/ilissos 1:09:24.8 1 9:53.5 1 1:49.9 1 34:09.6 2 1:03.4 2 22:28.2 1:09:24.8
2 6 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 40 141 ATHENS TRIATHLON TEAM 1:10:29.6 3 10:43.7 2 1:59.5 2 34:48.3 1 0:53.4 1 22:04.6 1:10:29.6
3 18 ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΣΙΛΙΓΆΡΔΟΣ 41 101 L'indipendente 1:16:36.3 8 13:00.7 4 2:38.6 4 36:05.6 9 1:22.7 3 23:28.5 1:16:36.3
4 20 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 43 88 1:17:19.9 2 10:40.4 6 2:45.3 9 38:32.7 5 1:16.2 4 24:05.2 1:17:19.9
5 26 ΘΑΝΟΣ ΜΠΑΚΑΤΣΙΑΣ 42 91 1:18:45.5 6 11:25.4 12 3:14.7 6 37:35.3 21 1:50.3 5 24:39.7 1:18:45.5
6 27 ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΕΝΕΤΟΣ 47 77 1:18:54.8 9 13:06.9 7 2:55.4 3 35:40.5 6 1:16.8 8 25:55.0 1:18:54.8
7 29 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 41 165 DHL EXPRESS 1:20:43.3 4 11:16.7 11 3:11.6 12 40:07.0 7 1:20.7 6 24:47.2 1:20:43.3
8 33 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΗΣ 44 104 Athens triathlon team 1:21:52.5 7 11:35.6 9 2:59.6 10 38:44.3 11 1:26.6 9 27:06.3 1:21:52.5
9 47 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 46 140 ALL TERRAIN RUNNERS 1:28:33.8 19 17:14.4 10 3:03.9 15 41:15.0 17 1:44.1 7 25:16.3 1:28:33.8
10 48 ΤΟΛΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 47 89 Ns coaching 1:28:41.5 15 15:50.2 8 2:57.8 7 38:14.8 19 1:47.2 14 29:51.2 1:28:41.5
11 54 MARINOS SYRIGOS 42 135 1:30:06.6 11 13:47.5 18 4:07.5 11 39:39.8 13 1:33.9 18 30:57.7 1:30:06.6
12 56 EMMANUEL LAMPROU 42 128 1:30:39.3 16 15:56.8 17 4:03.6 16 41:43.4 14 1:38.4 10 27:17.0 1:30:39.3
13 57 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 45 149 1:31:27.5 13 14:30.5 5 2:42.5 5 37:06.1 18 1:44.2 24 35:24.2 1:31:27.5
14 64 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΙΑΚΑΣ 47 164 S.R.T 1:33:40.5 22 17:50.5 14 3:19.1 13 40:10.3 25 2:36.1 13 29:44.4 1:33:40.5
15 66 JOHN KALOGEROPOULOS 45 124 MyAthlete 1:34:10.0 21 17:30.7 15 3:47.6 14 40:23.1 15 1:41.4 17 30:46.9 1:34:10.0
16 67 PANAGIOTIS LIARDAKIS 44 69 NS Coaching 1:34:24.8 14 15:38.4 13 3:15.3 21 43:49.1 12 1:27.1 16 30:14.8 1:34:24.8
17 72 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ 45 148 NS COACHING 1:35:46.5 10 13:47.1 19 4:18.3 18 42:49.2 20 1:49.2 20 33:02.5 1:35:46.5
18 76 ΣΑΚΗΣ ΜΠΑΝΟΒΙΤΣ 43 156 OPANATHLON 1:36:54.1 5 11:23.7 3 2:07.5 8 38:23.3 3 1:08.8 26 43:50.6 1:36:54.1
19 78 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ 49 160 1:38:21.2 23 17:53.7 22 4:45.3 19 43:03.3 10 1:22.8 19 31:16.0 1:38:21.2
20 80 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΠΑΣ 44 161 1:39:06.8 20 17:27.0 24 5:02.6 22 45:46.3 8 1:22.4 12 29:28.4 1:39:06.8
21 82 SOTIRIS MARANIS 46 130 WIND 1:40:55.9 12 14:15.8 21 4:23.0 24 46:06.8 23 2:13.2 21 33:56.9 1:40:55.9
22 83 STELIOS KALATZIS 41 123 1:41:20.0 27 19:51.2 25 5:08.7 23 46:04.9 24 2:27.1 11 27:47.9 1:41:20.0
23 84 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥΡΚΑΜΠΗΣ 41 102 NS COACHING 1:42:35.0 25 19:05.2 16 4:01.6 17 42:40.2 22 1:57.0 23 34:50.8 1:42:35.0
24 86 ΖΗΣΗΣ ΔΗΜΟΚΑΣ 47 80 1:43:17.5 26 19:22.9 23 4:53.2 20 43:06.9 4 1:10.6 22 34:43.8 1:43:17.5
25 87 CHRISTOS CHARPANTIDIS 46 114 1:45:55.2 18 16:17.1 20 4:20.5 26 53:29.0 16 1:42.5 15 30:06.0 1:45:55.2
26 89 KONSTANTINOS PANOS 40 132 Nuventi 2:00:50.6 24 19:04.6 26 5:40.6 25 51:26.1 26 3:01.6 25 41:37.5 2:00:50.6
DNF DNF IOANNIS DERMITZAKIS 43 118 17 15:57.2 27 6:52.8
DNS DNS SPIROS RAZIS 46 72
DNS DNS ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ ΘΕΟΦΙΛΆΣ 40 82 Chaidari is Running
DNS DNS THANOS FOUNDAS 42 122
DNS DNS GEORGE RALLIS 46 133 WIND
DNS DNS ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΣ 48 145 Athens Triathlon Team



Male 50 to 59
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 17 ΘΩΜΆΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΊΟΥ 56 97 ATP Training 1:16:24.6 4 13:51.7 1 1:58.1 2 35:57.1 2 0:58.3 2 23:39.2 1:16:24.6
2 21 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΡΑΤΣΗΣ 54 106 BETA 1:17:34.6 6 14:12.6 2 2:07.3 1 35:30.0 6 1:23.7 3 24:20.8 1:17:34.6
3 41 LEONIDAS KALOGEROPOULOS 50 65 1:25:41.2 2 13:11.7 3 2:19.6 6 41:13.9 3 1:15.3 6 27:40.6 1:25:41.2
4 44 EDDY ALEXIOU 57 61 AO ΘΗΣΕΑΣ 1:26:26.2 1 12:23.9 4 2:24.0 4 39:44.9 5 1:19.1 10 30:34.2 1:26:26.2
5 50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΡΑΜΗΣ 58 105 Athens Triathlon Team 1:29:11.6 5 13:55.4 6 3:54.2 5 41:09.1 7 1:38.9 8 28:33.8 1:29:11.6
6 52 ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΙΛΙΑΝΟΣ 53 139 1:29:53.6 8 15:57.3 5 3:32.6 8 43:10.8 9 2:14.1 4 24:58.7 1:29:53.6
7 55 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΝΙΚΟΛΟΎΔΗΣ 51 94 1:30:19.9 7 15:40.8 10 5:58.5 3 38:40.0 10 2:36.5 5 27:24.0 1:30:19.9
8 63 IOANNIS LAMPADITIS 51 67 0 1:33:24.5 3 13:24.8 8 4:14.9 7 43:09.7 8 2:13.4 9 30:21.5 1:33:24.5
9 71 ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΣΑΜΙΩΤΗΣ 50 163 BUDO CENTER 1:35:43.7 10 18:20.4 7 4:12.9 9 43:52.2 1 0:57.5 7 28:20.6 1:35:43.7
10 73 MINOS MATSAS 51 71 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:36:17.7 9 16:55.8 9 4:50.9 10 50:06.7 4 1:15.9 1 23:08.2 1:36:17.7



Male 60 and Over
Place Overall* Plc Name Age SWIM Rnk SWIM Time T1 Rnk T1 Time BIKE Rnk BIKE Time T2 Rnk T2 Time RUN Rnk RUN Time Chip Time
1 81 XENOFON LOURANTOS 62 129 Athens Triathlon Team 1:39:41.3 1 15:43.5 2 5:06.1 1 46:15.1 1 2:11.3 1 30:25.2 1:39:41.3
2 88 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ 64 81 1:50:27.8 2 22:47.7 1 4:08.1 2 47:56.0 2 2:28.1 2 33:07.6 1:50:27.8




Energy Triathlon Attiki 2016 Middle Aquathlon
Overall Results


Female Finishers
Place Name Bib No Gun Time Team/Club SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Chip Time
1 ΌΛΓΑ ΙΩΑΝΝΊΔΗ 219 1:03:05.0 Α.Σ.ΠΑΛΜΟΣ 1 23:27.9 3 2:03.0 1 37:34.0 1:03:05.0
2 ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΥ 220 1:07:42.7 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 3 25:38.4 5 2:38.8 2 39:25.4 1:07:42.7
3 KATERINA SAPARI 217 1:08:41.2 RED STAR 2 23:47.6 1 1:39.7 3 43:13.7 1:08:41.2
4 MANIA BIKOF 212 1:11:46.5 red star triathlon team 4 26:24.0 2 1:47.7 4 43:34.7 1:11:46.5
5 ΧΑΡΟΥΛΑ ΛΕΝΤΖΟΥ 221 1:15:36.5 ATP Training 5 28:21.6 4 2:15.3 5 44:59.5 1:15:36.5
DNS ΧΡΙΣΤΊΝΑ ΓΟΝΊΔΗ 218


Male Finishers

Place Name Bib No Gun Time Address Line 1 SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Chip Time
1 GEORGE FIRFILIONIS 214 59:32.4 1 18:13.6 4 2:56.1 5 38:22.6 59:32.4
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ 229 1:00:18.1 2 20:20.3 8 3:39.0 3 36:18.8 1:00:18.1
3 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΑΛΙΟΥΚΗΣ 223 1:03:35.4 Α.Κ. ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ 4 26:49.5 1 1:59.0 1 34:46.9 1:03:35.4
4 IASONAS MOURELLOS 215 1:05:48.3 3 26:36.6 3 2:51.0 4 36:20.6 1:05:48.3
5 KONSTANTINOS BOTOPOULOS 213 1:07:11.2 ΑΠΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 5 28:19.2 7 3:42.2 2 35:09.7 1:07:11.2
6 ΛΟΥΚΑΣ ΛΙΑΜΤΣΙΑΣ 222 1:20:10.0 9 33:08.1 2 2:47.0 6 44:14.8 1:20:10.0
7 ΧΡΉΣΤΟΣ ΧΑΜΑΛΗΣ 225 1:21:45.5 8 31:28.8 5 2:58.1 7 47:18.6 1:21:45.5
8 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ 224 1:21:51.0 6 29:16.3 9 4:02.9 8 48:31.8 1:21:51.0
9 ARISTEIDIS NOTIS 216 1:25:15.9 ASKLHPIOS EPIDAYROY 7 29:16.7 6 3:21.2 9 52:38.0 1:25:15.9


Energy Triathlon Attiki 2016 Sprint Aquathlon
Overall Results

Female Finishers
Place Name Bib No Gun Time Team/Club SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Chip Time
1 ANGIE GARGARETA 201 42:24.2 3 14:16.3 2 2:18.4 1 25:49.4 42:24.2
2 ΗΡΩ ΛΑΣΚΑΡΗ 207 43:58.4 1 12:34.9 3 2:55.8 2 28:27.7 43:58.4
3 ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 211 51:48.2 ns coaching 2 13:36.9 1 2:10.3 3 36:01.0 51:48.2
DNS ALEXANDRA MPAKA 203


Male Finishers

Place Name Bib No Gun Time Address Line 1 SWIM Rank SWIM Time TRANSITION Rank TRANSITION Time RUN Rank RUN Time Chip Time
1 ΛΑΜΠΡΟΣ ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ 206 37:21.8 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 8:33.8 5 2:52.0 3 25:56.0 37:21.8
2 ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΚΕΡΛΕΣ 205 38:14.7 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2 10:36.1 7 3:23.6 2 24:14.9 38:14.7
3 ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΡΟΜΠΟΣ 226 42:39.0 8 15:23.2 10 4:08.4 1 23:07.3 42:39.0
4 ΧΑΡΗΣ ΝΤΑΣΣΗΣ 210 43:39.1 4 13:41.2 2 2:28.8 4 27:29.0 43:39.1
5 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΑΟΥΜ 209 45:42.1 3 12:03.9 6 3:11.0 5 30:27.1 45:42.1
6 ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΟΜΠΟΚΑΣ 208 50:15.4 5 13:56.6 3 2:38.8 8 33:39.9 50:15.4
7 ALEXANDROS MPAKAS 204 50:41.4 6 14:20.3 11 5:22.0 7 30:58.9 50:41.4
8 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΤΡΟΔΑΥΛΗΣ 230 53:58.4 PEARL IZUMI - CAMELBAK 11 20:28.4 4 2:46.7 6 30:43.2 53:58.4
9 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ 228 54:19.9 7 15:17.6 1 2:06.8 10 36:55.5 54:19.9
10 SPIROS LIMOURIS 202 1:07:26.4 9 19:51.5 9 3:54.0 11 43:40.8 1:07:26.4

Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Σχόλια αναγνωστών
Triathlon Hellas

nutrinews

Το trinews.gr είναι ένα portal αφιερωμένο στο τρίαθλο, με ειδήσεις, αγώνες και άρθρα - Όροι Χρήσης - Επικοινωνία: info [at] trinews [dot] gr

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - FitnessPulse.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News